Kas kardate või ootate eurot?

Oleg, ehitaja

 Minul euro tuleku ees erilist hirmu ei ole. Ei ole mul ka kusagil hoiul suuri summasid, et nende pärast muret tunda. Mina siiski loodan, et euro tuleku järel läheb elu natuke paremaks, sest see raha on tugev ja stabiilne. Mina arvan, et hinnatõusust pole pääsu.  

Aleksander, talupidaja

Ega eurost nagunii pääsu pole, elama peab. Kui euro kasutuselevõtmise suhtes oleks läbi viidud rahvahääletus, oleksin ma siiski poolt olnud. Mina püüan ikka iga uue asjaga kaasa minna. Hindasid võrdlen ma küll, kuid samas arvan, et  euro tulekul hinnatõusust pääsu pole. Kahju on muidugi ka oma Eesti rahast, meie kroonid on ju väljanägemiselt igati kenad.   

Helle, pensionär

 Hinnatõusu mina seoses euroga ei karda, sest hinnad tõusevad nagunii pidevalt.  Mina euro tuleku pärast siiski eriti ei muretse, sest elan üks päev korraga. Samas  on Eesti krooni kadumisest kahju. Kindlasti jätan mõned kroonid ka endale mälestuseks. Mul elavad sugulased välismaal ja ka nemad jätavad Eesti kroonid endale mälestuseks alles.

Aune, kodune

Mul on keeruline öelda, kuidas ma euro tulekusse suhtun. Arvan, et elu läheb esialgu kindlasti raskemaks. Hinnatõus euroga seoses tuleb nagunii. Samas on mul kahju meie oma Eesti kroonidest. Minu arvates oleks võinud enne majanduskriisist lõplikult välja tulla ja alles siis eurole üle minna. Kindlasti tuleb euroga väga hoolikalt ümber käia, sest uued hinnad tunduvad odavad.  

Viive, müüja

Loodan, et seoses euroga elavneb meie ettevõtlus. Peale selle on euro näol tegemist kindla ja stabiilse rahaga. Hinnatõusu seoses euroga ma ei karda, süüa ikka jõuan osta. Olen ise müüja ja mul kioskiski on juba eurohinnad väljas. Seetõttu ikka aeg-ajalt võrdlen ja vaatan, kui palju ma eurode eest midagi osta saan. Arvestan ka sissetuleku eurodesse ümber. Minul Eesti krooni kadumise pärast kahju ei ole. Mu poeg käib sageli Rootsis ja näen, kui tüütu on raha vahetamine. Mina pooldan eurole üleminekut.

Küsis TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus