Kas isadepäev on pidu väärt?

Albert Roop, töötu:

?Muidugi on, sest see ju isade päev. Seda enam, et naistel on oma pidupäev nii 8. märtsil kui ka emadepäeval. Minu isa ja vanaisa on Laiuse kalmistul, isadepäeval sõidan kalmule ja panen küünlad põlema. Lilli sellel päeval ei tooda, aga külalised tulevad ja on vaja suur laud katta. Loomulikult käib ka sada grammi peo juurde. Naist ma tavaliselt kööki ei lasegi. Pirukad, nii kapsa kui lihaga, küpsetan ise. Isadepäeval samuti. Vaid siis, kui rahvast tuleb palju ja üksinda ei jõua pidusööke valmis, kutsun naise appi.?

Eha Luud, endine meedik:

?Isadepäev võib ju olla, kuigi pidupäevi on natuke palju ja meestel põhjust viina võtta. Ma ei pea ka naistepäeva tähtsaks, sest maikuus on ju emadepäev, mis on palju südamlikum. Minu meelest oli see armee aastapäev, mida ka meestepäevana tähistati, ja paar nädalat hiljem tulnud naistepäev ainult üks suur joomine. Oli näha palju purjus naisi, lausa vastik vaadata. Üldiselt on aga naised ausad ja korralikud. Isadepäev on kalendris lipupäevana kirjas, aga kõige ilusamad lipuheiskamise päevad on siiski vabariigi aastapäev ja emadepäev. See, et riigilipu heiskamine muutub vabatahtlikuks, on vilets kava.?

Mart Päeren, töötu:

?Kas sellel päeval just pidu panna, on iseasi, aga isasid nagu emasidki peaks ikka meeles pidama. Isadepäev läheb üha enam moodi ja endalgi on hea meel, kui lapsed ja lapselapsed külla tulevad, helistavad või sõnumi saadavad. Emadepäeval on pikem traditsioon, aga eks ema olegi tähtsam kui isa. Ema hellus on hoopis teine kui isal, pealegi on isa rohkem töö ja teiste asjadega seotud. Isadepäev on väärt lippu heisata, on ju isasid sama palju kui emasid, kuigi jah, mõni laps saab öelda, et tal isa metsas, saba seljas.?

Enn Pööra, mesinik:

?Kui otsida, siis leiad põhjust pidupanemiseks alati. Ostad või paari kalosse, jälle põhjust tähistada. Isadepäev vahepealsetel aastatel soikus, nüüd aga kutsutakse sellel päeval lippe välja panema ja mehi jooma. Mina tõmban lipu masti siis, kui väärt külalised tulevad. Enda ja naise sünnipäeval, vabariigi ja Tartu rahu aastapäeval, võidupühal. Isadepäev jätab mind külmaks, aga emadepäev on küll naistele lillede toomist väärt. Minu pidutsemistele paneb piirangu rahakott. Saan ju iga kuu nii kõva pensioni, et pean pidevalt vaatama, kuidas ots otsaga kokku saan.?

Jaan Zibo, vanaisa:

?Kui mina laps olin, siis isadepäeva ei tuntud. Nüüd on see Ameerikast tulnud komme ka meil moodi läinud. Päris meeldiv, kui ka isadel on oma päev. Kas just sellel puhul lilli tuua, aga väike meelespidamine pole paha. Üldiselt on aga nii, et kui isa ei unusta oma lapsi, siis ei unustata ka teda. Teada seegi, et ema on lastele päike ja isa kuu, aga mõlemad on vajalikud. Minu vanaisa ja papa õpetasid mulle tegema korralikku tööd, et hiljem poleks tehtu üle vaja häbi tunda. Püüdsin anda seda õpetust edasi ka oma lastele ja tütrepoeg Henrile.?

Margit Ohakas, projekteerija:

?Isade-, nagu emadepäevgi on väärt tähistamist ja kindlasti peaksid nende auks lipud lehvima. Isa ei tohiks ju vähem tähtsustada kui ema. Olen väga õnnelik, et mulle on trehvanud superhea isa ja ema. Kui oleks võimalik oma vanemaid valida, siis oleksin valinud just nemad. Küllap arvab samamoodi ka mu õde. Temaga arutasimegi, mida isale kinkida. Otsustasime osta mõnepäevase sanatooriumituusiku, et isa saaks koos emaga puhata. Üldse on meil vedanud, et meil on pereväärtused paigas. Tahaksin kunagi ka endale sama head perekonda.?

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus