Kärtyn Kaljusalu Eesti karikavõistlustel parim

Laupäeval Tallinnas Nõmme spordikeskuses peetud Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel võitis tüdrukute C-klassi 500 meetri jooksus esikoha Kärtyn Kaljusalu (Jõgeva KJK Harta). 40 osavõtjat oli jagatud nelja jooksu, teises jooksus startinud 12aastane Kaljusalu lõpetas ajaga 1.31,0 ning edestas teisena üle lõpujoone tulnud Triinu Lampi (Tartu ÜASK) nelja sekundiga. Kaljusalu aeg jäi parimaks ka kolmanda ja neljanda jooksu järel, kõige lähemale jõudsid neljandas jooksus esikoha eest võidelnud Stella Reinumägi (Nõmme KJK), Elisa Annamaa ja Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius). Kokkuvõttes teise koha saanud Reinumägi kaotas Kaljusalule kahe ning kolmandat kohta jaganud Annamaa ja Kivikas kolme sekundiga.

KJK Harta esindajatest jõudsid Nõmmel esikümnesse ka Mattias Säärits, kes sai poiste B-klassi 1000 meetri jooksus üheksanda koha, ning Liisbeth Kesamaa, kes oli tüdrukute B-klassi 1500 meetri jooksus kümnes.

Naiste 4000 meetri jooksus võitis hõbemedali Kaisa Kukk (SK Treeningpartner), kes kaotas esikoha võitnud Jekaterina Patjukile 14 sekundiga.