Kärt Lehtla võidutses Võrus

Nädalavahetusel toimusid Võrus „TV 10 Olümpiastarti“ 49. hooaja esimese etapi võistlused. Jõgevamaa sportlastest esines suurepäraselt Kärt Lehtla, kes võitis nooremate tüdrukute vanusegrupis kõrgushüppes 1.43-ga esikoha.

Treener Piret Kolli õpilane Kärt Lehtla alustas võistlemist kõrgusel 1.21 ja sooritas võistluse jooksul kokku seitse õnnestunud hüpet. Kui kõrguse 1.34 alistas Kärt alles kolmandal katsel, siis võidu toonud 1.43 alistus kohe avakatsel. Kõrgushüppes võistles 74 tüdrukut.

60 meetri jooksus, kus startis 80 võistlejat, saavutas Kärt Lehtla finaalis joostud isikliku rekordiga 8,99 igati tubli 5. koha.

Hästi võistles ka tüdrukute vanemas vanuserühmas Kätriin Palm, kes saavutas nii 60 m jooksus (8,55) kui ka kuulitõukes (10.33) 11. koha.

Kokku osales avavõistlusel 440 õpilast 91 erinevast vabariigi koolist. Jõgevamaalt olid osalejate hulgas Jõgeva põhikool ja Avinurme gümnaasium.

„Võistkondlikus arvestuses oleme pärast avaetappi 17. kohal,” ütles Jõgeva kergejõustikutreener Piret Koll. „Põhjuseks see, et meie teivashüppaja sai kahjuks nulli, aga võitleme edasi ikka finaalipääsu nimel. Eks siin annab tunda sisetingimustes teivashüppe harjutamise võimaluste puudumine,” ütles Koll.