Karjäärinädalal räägitakse erinevatest elukutsetest

Tuleval nädalal, 11.-15. märtsini viib Jõgevamaa nõustamiskeskus koos koostööpartneritega mitmetes Jõgevamaa haridusasutustes ja avatud noortekeskustes läbi karjäärinädala, et  tutvustada erinevaid elukutseid, jagada noortele nõuandeid ameti valimiseks ja tulevases edus edukalt toimetulemiseks. 

Koolides lahtiste uste päevad

Karjäärinädalal toimuvad lahtiste uste päevad Luua metsanduskoolis, Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasiumis ja Põltsamaa ametikoolis. “Anname ülevaate meil õpetatavatest erialadest ja püüame oma õppetööd sel päeval korraldada nii, et võimalikult palju tegevusi toimuks praktikalaborites,” rääkis Põltsamaa ametikooli direktori kohusetäitja Tambet Valdma.

“Tutvustame ka majutamisolusid  ja mitmekülgseid vaba aja veetmise võimalusi. Muu hulgas räägime sellestki, et huviringe  saab luua ka lähtudes õpilaste huvidest ning nende juhendajateks võivad lisaks pedagoogidele olla ka noored ise. Näiteks spordientusiastidest noormeeste juhendamisel on meie koolis tegutsenud tõeliselt populaarne saalihokiring,” ütles koolijuht. Valdma sõnul on lahtiste uste päeval valmis vestlema ja küsimustele vastama kõik õpetajad ja koolitöötajad, kes sel päeval koolimajas. Vaadata saab näidendit “Ühiskonnale ohtlikud”, mille autor  ja lavastaja on ametikoolis müüjaks õppiv Sander Jürgenson. 

Võimalus kutsuda lektoreid

“Koolidel ja noortekeskustel on võimalik tellida koolitusi enese ja ametite tundmist ning töömaailma ja edasiõppimist puudutavatel teemadel,” teatas karjäärinädala peakorraldaja, Jõgevamaa nõustamiskeskuse projektijuht Maire Püss. Spetsialiste saab tema sõnul esinema tellida Jõgevamaa nõustamisekusest, töötukassa Jõgevamaa osakonnast, Jõgeva maavalitsusest, kohalikest omavalitsustest, samuti Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusest, maksu- ja tolliameti Jõgevamaa teenindusbüroost, Põltsamaa Ettevõtjate Liidust ja teistest asutustest ning ettevõtetest.

“Karjäärinädalal püüamegi noortes huvi äratada ka ettevõtluse ja tööandja rolli vastu,” märkis Püss.

“Ettevõtlusalane teave on noortele väga oluline ja kui kutsutakse, jagan seda meelsasti,” kinnitas Põltsamaa Ettevõtjate Liidu president Andres Vään.

Kõikidel õpilastel on võimalik osaleda karjäärimängus, mis pakub neile karjäärinädala jooksul võimalusi külastada interneti teel erinevate asutuste ja organisatsioonide kodulehekülgi ning mängu ülesannete lahendamise eest meeneid võita. Karjäärimäng kuulutatakse välja Facebook’is Jõgevamaa nõustamiskeskuse lehel 11. märtsil ja see lõpeb neljapäeva, 14. märtsi õhtul, kui osalejad oma tulemused on ära saatnud. Mängu ajal on võimalik eelneval kokkuleppel külastada Jõgevamaa nõustamiskeskust, teha läbi mitmesuguseid karjääriteste ning saada tagasisidet ja tasuta nõustamist.

Samuti on võimalik külastada eelneval kokkuleppel töötukassa Jõgevamaa osakonda ning Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskust,” ütles Maire Püss.

Tema sõnul on karjäärinädala sündmustele eriti oodatud 13-14 kuni 26-aastased noored, kuid ka teised huvilised.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus