Karikavõitjad Eneli Vadi ja Lembit Zahkna

Paduveres toimunud Otto Erimaa 43. mälestusvõistlustel kergejõustikus pälvisid kettaheites võidukarikad Eneli Vadi Jõgevalt ja Lembit Zahkna Raplast. Osavõtjaid oli arvukalt, eriti just väljastpoolt maakonda.

Lisaks kohalikele tegid kaasa spordihuvilised Tallinnast, Tartust, Raplast, Põltsamaalt, Jõgevalt, Palamuselt, Laiuselt, Kassinurmest, Siimustist ja Kuristalt. Traditsiooniliselt oli võistluste peaala kettaheide, kus teist aastat järjest anti võitjatele üle ka Jõgeva valla võidukarikas. Parimaid autasustas vallavanem Enn Kurg. Naistest võidutses teist suve järjest Eneli Vadi, kes seekord heitis 29.10.

Meestel oli konkurents tihedam, sest osavõtjaid oli koguni 11. Esmakordselt kirjutas oma nime võitjate nimistusse Rapla mees Lembit Zahkna. Viimaste aastate Eesti parim seenior võitis Paduveres esikoha 37.70-ga. Talle kuulus ka igavesti rändav auhind, Osvald Lääne õlimaal “Otto Erimaa”. Teise kohaga üllatas Andres Kangur, heites 33.44. Sitkelt lõi kaasa kunagi Eesti paremikku küündinud Raul Randmäe, kes heitis 28.42. Kettaheites, nagu ka kuulitõukeringis, näitasid tugevat spordivaimu seeniorid Villu Ojassalu ja Gennadi Mihhailov.

Heidete kolmevõistluses oli teist aastat parim Hillar Vaino, seekordne võidusumma 1637 punkti. Järgnesid Kangur ja Zahkna. Vaino võitis esikohad ka kuulitõukes (11.84) ja odaviskes (47.80).

Meeste konkurentsis võistles edukamalt veel Siim Vahi Tallinnast, kes oli parim 60 (7,9) ja 800 m jooksus ning kaugushüppes. Ka 3000 m läks võit pealinna, selle pälvis tuntud jalgpalliajakirjanik Indrek Schwede. Viimane oli Erimaa mälestusvõistlustel viimati võidukas 1980. aastal, olles siis parim kolmikhüppes.

Naistest jagus esikohti kolmele sportlasele. Eneli Vadi võitis lisaks kettaheitele veel kuulitõuke (10.06) ja odaviske (33.93). Maiu Veltbach oli parim 60 m (9,4) ja kaugushüppes (4.12). Jooksurajal noppis kaks esikohta Tiina Säälik (800 ja 3000 m).

Põnevad olid ka lastejooksud. Noorematest võitis 40 m Ulla Inger Veri Tartust. Vanematest oli kiireim Romet Allingu Laiuselt. Kaugushüppes oli edukaim Otto Jens Lall.

Põneva võistlusõhtu korraldamisele panid lisaks Paduvere Talumuuseumi Seltsile toetava õla alla Jõgeva vald ja Eesti Kultuurkapital, peakohtunikuna Väino Ling, sekretärina Ülle Lääne ja helitehnikuna Hillar Laane.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus