Karikakra lasteaia lapsed tähistasid juubelit koos Karlssoniga

Üleeile oli Jõgeva Kultuurikeskuse saal lasteaia Karikakar laste päralt, kes olid lasteaia kahekümnendat juubelit tulnud tähistama kogu lasteaiaga. Kaasas olid pea kõik kaheksakümmend lasteaia last, alates sõimealistest kuni kooliminejateni välja. Sünnipäevale tulid ka lasteaia õpetajad ja teised töötajad ja paljud lapsevanemad.

Avati lasteaialaste tööde näitus, kuhu on valitud parimad laste tehtud tööd, kuid rõõmsavärviliste joonistuste-maalide seas oli näha ka päris pisikeste mudilaste töid, kõige noorem kunstnik oli alles pooleteiseaastane. Kultuurikeskuses saavad laste töödega tutvuda kõik huvilised.

Saalis ootas lapsi aga juba Karlsson katuselt Eve Somelari esituses, kes hirmsasti torti tahtis, aga pidi seda siiski ootama. Sest enne esinesid lapsed toreda näitemänguga, laulsid ja mängisid koos Karlssoniga ning vaatasid, kuidas esinevad Jõgeva kultuurikeskuse väikesed tantsutüdrukud, kelle seas ka mõned “Karikakra” endised ja praegused lapsed.

Kui lastele väga meeldinud Karlsson huvi tundis, mida lapsed lasteaias teevad, tuli neil kõigepealt meelde magamine ja söömine, aga tasapisi meenusid ka laulmine, mängimine ja tantsimine.

“Karikakra” lasteaia oma laulu, mis sama lasteaia õpetaja Galina Eriksoni kirjutatud, oskasid peast laulda kõik lapsed, ka kõige väiksemad. Karlsson oli lausa endast väljas, et mida kõike lapsed küll oskavad ja tema ei oska. Ja siis ei saa veel torti ka!

Karlsson kinkis lasteaiale samuti laulu ja sai isegi muusikaõpetaja Merike Siiraku nõusse, et see teda klaveril saadaks. Õpetaja Merike meeldis Karlssonile väga ? ta on ju lasteaia lapsed kenasti laulma õpetanud.

Lastele meeldis väga maadluspoiste, kellest mitmed olid Karikakra vilistlased, etteaste. Tublid poisid, kellest nii mitmetelgi juba medal kodus, näitasid, mida nad teha oskavad. Lapsed said aimu kuidas näevad välja esi- ja tagurpidi kukerpallid ehk võimlemise keeles “tirelid” ning milliste võtete abil end kaitsta saab. Lastele oli poisse treeniv Aimur Säärits tuttav, sest ta töötab ka lasteaias “Karikakar” liikumisõpetajana.

Karlsson “katsus” ka õpetajaid, alates juhatajast Mare Suvistest kuni söögitädini välja, et näha, kuidas need tema jonni suudavad vaigistada- suutsid ikka küll hellalt käituda ning ka midagi Karlssoni tuju parandada. Ja lõpuks sai ikka torti ka, piduliku magusasöömisega pidu ju lõppeski.

Eile oli lasteaias pidulik aktus, kuhu oodati lasteaia endisi töötajaid, külalisi naaberlasteaedadest, linnajuhte, vilistlasi ning teisi külalisi. Esinesid lasteaia lapsed ning vilistalased, samuti lasteaia töötajate naisansambel.

4-6 aprillini aga oodatakse lahtiste uste päevadele kõiki, kes oma lapsepõlve meenutada tahavad.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus