“Karikakra” lapsed saavad uude majja nädala pärast

Jõgeva lasteaia “Karikakar” uus hoone ei jõudnud septembri alguseks valmis, möbleerimise ja tehnika paigaldamisega läheb veel nädal ning lapsed saavad uude majja 16. septembril.

Kuigi väliselt on uus hoone valmis, ei saa lapsed veel sinna sisse kolida ning peavad paar nädalat endises Jõgeva ühisgümnaasiumi hoones asenduspinnal olema. Maja ehitaja YIT on oma tööd lõpetanud, kuid veel pole jõutud paigaldada kogu mööblit ning tehnikat.

Jõgeva linnapea Mihkel Kübar nentis, et eks iga suure projekti ja ehituse puhul tuleb ette ka ootamatusi. Näiteks maadlesid ehitajad talvel pakasega ning põranda valamiseks kulus seetõttu rohkem aega. Täpsustamist nõudsid ka mõned detailid, näiteks vahetati ehitaja praagi tõttu välja üks põrand ning korrastamist vajas ka paar laevuuki. Kuigi tegemist on väikeste töödega, võtsid need oma aja, mistõttu hoone valmimine pisut viibis. Seepärast ei saadud ka mööblit ja tehnikat varem paigaldama hakata.

“Me lükkasime hoone avamise teadlikult edasi, et kõik oleks ikka lõplikult valmis, kui lapsed uude majja lähevad,” rääkis linnapea ning kinnitas, et 16. septembriks on hoone nii seest kui väljast täielikult valmis.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus