Karika võitis Soome meeskond, kus palju Jõgeva saalihokipoisse

Saalihoki karikavõistluste ajal lehvisid Virtuse saalis Eesti, Läti ja Soome riigilipud. Võistlused avasid SK Jõgeva Tähe juhatuse esimees Marko Saksing ja suursponsor, ettevõtja Priit Saksing ning Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev. Tähe kohtus esimeses mängus võistkonnaga Valmiera, keda võideti 1:0.

Samal päeval alistas esindusmeeskond Soome võistkonna VKTP 2:1 ja Tartu Ülikooli Akadeemilise Spordiklubi iseäranis ülekaalukalt 7:1.

Pühapäeva hommikupoolikul peetud veerandfinaalis võitis Tähe Eesti U-19 meeskonda 2:7.

Mängus lõid väravaid Lauri Hõim, Merlis Kärson, Tammi Kivi, Margus Guss, Targo Treial ja Mario Paulus, kes oli kahe värava autor.

Mängule oli kaasa elama tulnud ka Riigikogu liige Villu Reiljan. “Jõgeva karikavõistlused võimaldavad meeskondadel üksteiselt mõõtu võtta. Arenguks on tarvis kohtuda erinevate vastastega, õppida tundma erinevaid taktikaid ja mänguplaane. Kõik see on edu eelduseks,” kommenteeris meie maakonnast pärit tipp-poliitik.

Poolfinaalis avas skoori Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi. Tähe esindusmeeskonnast sai esimesena palli väravasse Ats Püvi. Seejärel hakkaski Tähet saatma edu ja tulemuseks võit 1:5. Kümned pealtvaatajad rõõmustasid kodulinna saalihokimängijate edu üle ja lootsid, et küllap võidetakse ka finaal.

Tähe esindusmeeskonna finaalivastaseks sai kõik A alagrupi mängud võitnud Augur Rangers Soomest. Skoori avas Marko Saksing, millele Tähe toetajad reageerisid ovatsioonidega. Tähe liikmetest said palli väravasse ka Nikolai Roop ja Merlis Kärson. Vaatamata jõupingutustele, ei õnnestunud Tähel vastaste aktiivsetele rünnakutele siiski piisavalt vastu panna. Mängu võitis Augur Rangers 11:3

“Oma endise klubi sportlastega oli igati huvitav mängida. Finaal osutus üldjoontes kahe stabiilselt tugeva võistkonna kohtumiseks. Tundub, et Augur Rangersi tase on praegu siiski väheke kõrgem. Ise näiteks olen Soomes omandanud häid oskusi mängutehnika alal,” ütles finaalmängus neli väravat löönud ründaja, Soome spordikogemusi saama läinud Jõgeva Tähe esindusmeeskonna kasvandik Raul Kivi. Tähe kapteni Lauri Hõimu arvamus lõppmängust oli aga järgmine. “Me ei ole pettunud. Tugeva vastasega mängimine on heaks kooliks edaspidiseid pingelisi mänge silmas pidades. Varem olime Augur Rangersiga mänginud sõpruskohtumistel ja esimene ametlik mäng toimuski karikavõistlustel.”

Karikavõistluste võitjate autasustamistseremoonia viis läbi turniiri peakorraldaja Marko Saksing. Traditsiooniliselt said auhinnad meeskondade parimad. Tähe parima kaitsjana tunnustati Tammi Kivi ja parima ründajana Margus Gussi. Augur Rangersi meeskonnas pälvisid samad tiitlid Andro Sõber ja Raul Kivi. Andro Sõber osutus ka kogu turniiri parimaks kaitsjaks.

Jõgeva linnapea Viktor Svjatõ?ev andis Raul Kivile ja Marko Saksingule üle Jõgeva linnavalitsuse eriauhinnad. Graniidi ja marmoriga tegeleva firma ISCG juhatuse liige ja omanik, Jõgeva Tähe toetaja Priit Saksing andis eriauhinna esindusmeeskonna väravavahile Veiko Raudsepale. “Veiko Raudsepp pidas kahel päeval väravas hästi vastu ja tõrjus eemale palju vastase lööke,” märkis Saksing, kes lubas võimekate saalihokimängijate autasustamist ka edaspidi jätkata. Saksingu sõnul paneb järgmistel karikavõistlustel auhinnad välja ka osaühing Soya Foods Baltic, mille nõukogu esimees ta on.

Tänavuste Jõgeva Karikavõistluste peasponsoriks oli ehitustöödele spetsialiseerunud osaühing S.P.M. Invest. “Kolm meie juhatuse liiget ja mitu ehitusmeest tegelevad selle spordialaga. Kehaliselt aktiivsed inimesed suudavad ka paremini tööd teha,” märkis firma juhatuse liige Marek Saksing.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus