Kardispordi Eesti meistritiitel tuli Jõgevamaale

Talvar Racingu karditiimi esindavale jõgevalasele Priit Seile on tänavune hooaeg edukas olnud. Ta võitis Rotax Masters klassis kindla esikoha Eesti meistrivõistlustel ning oli parim ka Läti karikavõistlustel. Novembri lõpus esindab Priit Sei Eesti koondist Hispaanias Valencias peetaval Rotax klassi maailmakarikavõistluste finaalvõistlusel.

Tänavune Eesti kardispordi meistrivõistluste hooaeg algas Priit Seile mõnevõrra heitlikult. Tabasalu ja Aravete kardiradadel toimunud kahel esimesel etapil võitis ta küll eelfinaali, kuid finaalivõidud võttis mõlemal korral Elvis Väinsaar. “Esimestel etappidel esines tehnilisi probleeme ning tihti eksisin ka ise,” tunnistas mees.

Väike tõrge Põltsamaal

Juuni keskpaigas Raplas peetud kolmandast etapist alates valitses Priit Sei aga Rotax Masters klassi kodust hooaega pea eksimatult. Raplas, Aravetel ja Käinas sõidetud etappidel tuli Sei võitjaks nii eelfinaalis kui ka finaalis ning kuue etapi järel edestas ta Elvis Väinsaart juba 24 punktiga.

Väike tõrge tuli sisse 16. augustil Põltsamaal Kuningamäe kardirajal sõidetud seitsmendal etapil. Priit Sei asus eelfinaali küll juba stardist juhtima, kuid kolmandal ringil kandus ta kurvis libedale rajaosale, libises rajalt välja ning oli sunnitud võistluse katkestama. Finaalsõitu pidi Priit Sei seetõttu alustama viimaselt stardikohalt. Mõne ringiga tõusis ta aga esikolmikusse ning võitis 22 ringi pikkuse võistluse lõpuks Elvis Väinsaare ees 0,201-sekundilise edumaaga.

20. septembril Tabasalus toimunud viimase etapi eel edestas Sei Väinsaart 22 punktiga, mahaarvamistega punktisüsteem jättis siiski otsad lahti. Sei aga ei jätnud midagi juhuse hooleks: ligi kolmesekundiline võit eelfinaalis tagas talle meistritiitli. Kindel esikoht tuli ka viimase etapi finaalsõidus, kus Sei edestas Väinsaart 19 ringi järel 2,5 sekundiga, kolmanda koha sai mullune selle klassi Eesti meister Erki Lehiste.

Lõpp hea, kõik hea

Eesti meistrivõistluste kokkuvõttes kogus Priit Sei 309 punkti, Elvis Väinsaar kaotas talle 45 ning Taisto Leer 95 punktiga. “Lõpp hea, kõik hea,” võttis Sei meistritiitli toonud hooaja kokku.

Rotax Masters klassi Läti meistrivõistlustel peeti tänavu neli etappi. Priit Sei võitis esikoha Ropazis ja Aravetel sõidetud etappide eelfinaalis ja finaalis. Ka ülejäänud sõitudes oli ta stabiilne. Kandavas oli ta nii eelfinaalis kui ka finaalis lätlase Anrijs Lembergsi järel teine, Madonas peetud hooaja viimasel etapil lõpetas ta eelfinaali Uldis Timaksi järel teisena ning finaalsõidu viiendana.

Hooaja kokkuvõttes tuli 341 punktiga esikoht, teise koha sai 330 punktiga Anrijs Lembergs ning kolmas oli 324 punktiga Uldis Timaks. “Läti on tuntud kui tugev motospordiriik. Sõita lätlastega võidu nende endi kodumaal ja tulla seejuures ka Läti meistriks – see on võimas tunne,” ütles Priit Sei.

30. augustil Aravete kardirajal toimunud võistlustel Baltic Sea Cup 2014 kindlustas Priit Sei endale koha Eesti koondisse 25. kuni 29. novembrini Hispaanias Valencias toimuvateks Rotaxi maailmakarikavõistluste finaaliks. Aravete võistlusel võttis Sei kindla võidu, finaalis edestas ta lätlast Anrijs Lembergsi 2,784 sekundiga. Ülejäänud jäid juba kaugele: kolmandana lõpetanud Ilja Aloskins ja neljandana finišeerunud kodune konkurent Elvis Väinsaar kaotasid 20-ringilise võistluse lõpuks juba rohkem kui üheteistkümne sekundiga.

Priit Sei pääses maailmakarikavõistlustele ka kaks aastat tagasi, kui võistlused peeti Portugalis. Hispaanias on tema lootused kõrged: mees plaanib sõita finaalis ehk jõuda maailma kolmekümne parema hulka.