Karaokekuninga valimisteni on jäänud kaks päeva

Tänaseks on korraldatud viis eelvooru, kus on lauldud paarsada laulu, igast voorust on kutse finaali saanud kolm silmapaistvamat. Neljapäevase seisuga on lõppkontserdil esinejaid 16. Kolm messitelgis esinejat selgub veel reedel, mil Põltsamaal baar-restoranis Fööniks saab teoks viimane eelvoor.

«Jõgevamaa toitlustus- ja meelelahutusettevõtted, kus finaliste välja selgitati, osutasid kõik võistluste korraldamisel kaasabi. Erilist professionaalsust näitas üles Kärde baari meeskond, lausus Aimar Pihlak

Finalistid valmistuvad lõppkontserdiks

Karaokekuninga (kuninganna) tiitlile pretendeerijate hulgas on erinevas vanuses ja mitmetes valdkondades tegutsevaid inimesi. Üks neist, diskor Tanel Tooming, kelle pseudonüümiks Kada, ütles: «Esimeses voorus, kus esikoha sain, laulsin koos Üllar Karuga. Nüüd lööme Karuga taas punti ja ärge arvake, et karu on meile kõrva peale astunud. Küll üks peab viisi ja teine teab sõnu. Mida laulame, sõltub suuresti miljööst telgis. Mõistagi tuleb meile kaasa elama fännklubi. Kui peaksime auhinna saama, jagame selle seltsimehelikult pooleks.»

Jõgeva Linnaraamatukogu töötaja Ingrid Stamm lubas enne finaalis laulmist sooja teed juua ja mett süüa. «Mina esinen lõppvoorus üksi ja arvatavasti laulan midagi meeleolukat. Kõik konkurendid on kindlasti head esinejad,» arutles Ingrid.

Finalist Rainer Kingsepp, nüüdne Siimusti lastekodu töötaja, on paljudele tuntud kunagisest Jõgevamaa menuansamblist Ubinad. Tema sai esikoha Kärde baari eelvoorus.

«Siis laulsin ma laulu «Videvik», mida arvatavasti esitan ka finaalis. Viimased päevad enne lõppkontserti kuuluvad harjutamisele. Suures telgis laulda on üsna pingeline. Kõige olulisemaks pean, et sõnad hästi välja tuleksid ja publikuga hästi kontakti saaks.»

Kingsepp lubas laulmise ajal panna selga midagi pidulikumat, sest laupäeval on tal ka sünnipäev.

Auhindu on ohtralt

Aimar Pihlak: «Eelvoorudes lauldi kõige sagedamini “Tiigrikutsut”. Populaarseteks lauludeks olid ka “Kikilips”, “Naerata”, “Vangile ei meeldi trellid”, “Alice”. Finaalis ei pea aga sugugi sama laulu laulma, millega esineti eelvoorudes. Kui eelvoorudes võis aga mitut laulu laulda, siis lõppkontserdil saab esineda vaid ühe lauluga. «Kohale peaksid finalistid tulema ja registreeruma juba kell 17.30.

Zürii hindab lauljatel viisipidamist, esinemisoskust, kontakti leidmist pealtvaatajatega, liikuvust, samuti stiilitunnetust. «Näiteks “Kikilipsu” esitaja võiks väga hästi esinedagi kikilipsuga, “Vangile ei meeldi trellid” laulja aga vangirüüd meenutavas kostüümis, soovitas Pihlak.

Peakorraldaja sõnul ei saa auhindu mitte ainult karaokekuningas ja esikolmikusse pääsejad, vaid jagatakse ka rohkesti eriauhindu. «Kui möödunud aastal korraldasin kogupereüritust «Mida teevad päkapikud suvel», tuli toetajate leidmisega kõvasti vaeva näha. Karaokekuninga valimist on aga paljud Jõgeva ettevõtjad lahkesti nõus toetama.»

Aimar Pihlak tuletas meelde sedagi, et kui mitmed meelelahutus- ja vabaõhuüritused algavad hilisematel õhtutundidel, siis karaokekuninga valimine algab laupäeval Jõgeva kesklinnas peotelgis juba kell 18. 00.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus