Kanuumatk pakkus koormust kehale ja kosutust hingele

Jõgeva maakonna piirilt, Rutikverest alustas möödunud laupäeval teekonda Pajusi suunas ligi 70 kanuumatkajat. Et retkega tähistati riigi ümmargust aastapäeva, oodati matkale sadat kanuusõitjat. Kuigi see eesmärk ei täitunud, jäid matkal osalenud ettevõtmisega igati rahule, sest ilusa ilmaga oli rahuliku vooluga Põltsamaa jõel mõnus kulgeda.


Kanuumatka peaorganisaator Priit Tikk OÜst Meelelahutus Jõel lausus, et matkale registreerus veidi vähem kui seitsekümmend inimest. Ta nentis, et suvisel ajal toimub üle Eesti väga arvukalt üritusi ja inimestel tuleb nende vahel valida.  

„Osalejaid oli nii Tartust, Tallinnast kui ka Narvast ja mujalt, nende seas ka paarkümmend last. Kanuud olid kõik kolmekohalised, aga enamik matkajaid asus teele kahekesi,” rääkis Tikk.

Peaorganisaator avaldas enne matka algust arvamust, et kiiremad sõitjad läbivad 12kilomeetrise teekonna poolteise tunniga ja ülejäänutel kulub selleks 2‒3 tundi. Startida sai mitme tunni vältel, nii ei olnud kaugemalt kohale tulnud sunnitud puhkepäeva hommikul liiga vara kodunt välja sõitma. Kogu teekond oli läbitav nii, et vahepeal polnud vaja kanuud kaldale tõmmata. Päris kindel selles enne teeleasumist ei oldud, sest Põltsamaa jõel tegutseb arvukalt kopraid.

Matka korraldusmeeskonna liige Üllar Sõmera andis matkajatele kaasa mõned näpunäited. Ta soovitas kanuus istuda rahulikult, ilma järske liigutust tegemata. Kui vee kohal on madalal takistus, siis on tark kallutada ennast ette- või tahapoole, mitte ühele või teisele küljele. Kui kanuu peaks tõesti ümber minema, tuleb esmalt mõelda oma elule ja tervisele ning alles seejärel asjadele ja sõiduvahendile.

Mõnus sportlik meelelahutus

Endised töökaaslased ja sõbrannad Maret Einla ja Kerttu Ilvesmets Tartust rääkisid, et matk tundus olevat huvitav võimalus spordiga tegelda. Nad on igal suvel koos mõnel sportlikul üritusel osalenud, veega pole aga need ettevõtmised seni seotud olnud. Naised arvasid, et neil kulub teekonna läbimiseks vähemalt kaks tundi.

Inge Toode ja Rita Mikk Põltsamaalt kinnitasid, et kanuumatk nii ilusa ilmaga on harukordne võimalus, mida ei saa kasutamata jätta, pealegi on teekond on neile tuttav. Sõbrannad arvasid, et nendel kulub 12 kilomeetri läbimiseks 2‒3 tundi.

Ardi ja Martin Mäesalu Tartust rääkisid, et matk pakub neile huvi ka seetõttu, et Põltsamaa jõel polnud nad varem kanuuga sõitnud. Meeste sõnul on nad varem matkanud Koival, Võhandul, Ahjal ja mitmel teiselgi põneval jõel.

Matka lõppedes tunnistasid nad, et seekordne retk tundus aeglane ja ka erilisi takistusi ei kohatud.

Toomas Perillus Sakust tegi matka läbi koos perega ja nende käsutuses oli koguni kaks kanuud. Mehe sõnul püüavad nad alati koos perega sellistel üritustel osaleda, kust saab koormust kehale ja elamusi hingele.

Mõeldakse järgmisele matkale

Priit Tikk kinnitas, et korraldusmeeskond jäi ettevõtmisega rahule, sest kõik sujus täpselt nii, nagu kavandatud oli. Viimased matkajad jõudsid Pajusisse Priit Tiku kodu lähistele finišipaika mõned minutid pärast kella viit.

Matkajate üldine arvamus oli, et 12 kilomeetrit on täiesti paras ja jõukohane, kuid mõne suuremate kogemustega matkaja arvates oleks võinud teekond natuke pikem olla.

Matka korraldusmeeskond on tänu positiivsele tagasisidele valmis ka tuleval aastal samalaadse matka korraldama.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus