Kanuumatk ilma võidu sõitmata

Eeloleval laupäeval, 11. augustil saab Põltsamaa jõel teoks kanuumatk, mille eesmärgiks ei ole seekord raja läbimise kiiruses võistelda. Rahulikus tempos allavoolu kulgedes nauditakse looduse ilu ning kosutatakse oma keha ja vaimu.

Matka korraldusmeeskonna liige Priit Tikk lausus, et tänavusel EV100 aastal korraldatakse väga erinevaid ettevõtmisi just riigi tähtsa juubeli auks. Nii arvasid ka veematkade korraldajad OÜst Meelelahutus Jõel OÜ, et nemadki võiksid Eesti riigi juubelisse oma panuse anda. Matka korraldava firma registreerimisaadress on tema sõnul küll Tartumaa, aga ta ise asub Põltsamaa jõe ääres ja seetõttu tahab just sellel jõel matka läbi viia.

Korraldajad loodavad, et matkale registreerub vähemalt sada osalejat. Rahulikult sõites on võimalik ka kopraid tegutsemas näha. Et Põltsamaa jõgi on üsna rahuliku loomuga, sobib matk erinevas eas inimestele, samuti  nii algajatele kui ka kogenud sõitjatele.

Matka pikkus on 12 kilomeetrit ja kestab umbes kolm tundi. See algab Rutikveres ning lõpeb Pajusis. Oodatud on kõik huvilised, ka välisriikide elanikud. Eilelõunase seisuga oli ennast matkale registreerinud umbes 50 osalejat, nende seas mitmed väikesed lapsed. Matkaseltskond koguneb stardipaigas Rutikveres ning stardi ja finišipaiga vahel on korraldatud transport.  Kanuumatka korraldajad soovitavad matkama minevatel inimestel hoolega tähele panna, milline võib tulla selle päeva ilm. Palava, päikeselise päevaga tuleks kindlasti kanda peakatet ning vihmase ilma korral võtta kaasa vihmakeep. Matkajatel tuleb maksta ka osalustasu, mille eest nad saavad vajaliku varustuse ehk kanuu, mõlad ja päästevestid. Enne teeleasumist viiakse läbi ka instruktaaž.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus