Kantküla algkooli rahvas korraldab kokkutuleku

Eeloleval laupäeval, 19. juulil toimub Laiuse valla endise Kantküla algkooli III kokkutulek sealse meierei hoovis, mis asub  koolihoonele suhteliselt lähedal. Kokkutuleku korraldaja, kunagise Kantküla algkooli õpilase Enno Saariste sõnul ehitati koolihoone Eesti Vabariigi esimesel iseseisvusperioodil kohaliku rahva ühisettevõtmisena. Tema ise õppis Kantküla algkoolis 1950. aastate esimesel poolel, siis oli koolis 50-60 õpilast. Kantküla algkool lõpetas tegevuse kuuekümnendate aastate lõpus. Praeguseks on koolimaja kahjuks müüdud, praegune omanik soovib seda edasi müüa. Et tegemist on endise koolihoonega, selle kohta annab tunnistust silt hoone veranda seinal.  

Esimene Kantküla algkooli rahva kokkutulek toimus kümmekond aastat tagasi ja siis osales sellel ca 180 inimest. Teine kokkutulek sai teoks nelja aasta eest ja siis jäi ühispildile 47 osalenut, kuid rahvast oli ilmselt siiski rohkem.

Enno Saariste sõnul pole väga tihedat päevakava planeeritud, sest varasemad kogemused on näidanud, et head tuttavad, kes üle pika aja kokku saavad, nagunii esinejaid eriti ei jälgi. Kohapeal pakutakse võimalust tutvuda kooli kroonikaga ning kaetakse pidulaud. Järgmine kokkutulek on plaanis juba  kolme aasta pärast.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus