Kandidaadid rivistusid valimisteks stardijoonele

Neljapäeval lõppes dokumentide esitamine Riigikogu valimistel kandideerimiseks, riigi valimisteenistusele laekusid kümne erakonna ja 18 üksikkandidaadi avaldused. Erakondadest esitasid täisnimekirja ehk 125 kandidaati kaheksa erakonda: Erakond Eestimaa Rohelised, Erakond Eesti 200, Isamaa Erakond, Eesti Vabaerakond, Eesti Reformierakond, Eesti Keskerakond, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Elurikkuse Erakond esitas 73 kandidaati. Eestimaa Ühendatud Vasakpartei esitas erinevate juhatuse liikmete poolt kaks nimekirja, ühes 8, teises 11 kandidaati. Vabariigi Valimiskomisjon otsustab esmaspäevasel koosolekul, kumb nimekiri valimisteks registreeritakse. Lisaks erakondadele on dokumendid esitanud 18 üksikkandidaati.

Ja kuigi praegu toimub veel dokumentide kontrollimine ja vigade parandamine, mis lähevad Vabariigi Valimiskomisjonis lukku esmaspäeval kell 15, on üldpilt teada. Riigikokku kandideerijad on rivistunud stardijoonele ning konkurents Toompeale on kümme kandidaati kohale. Ehk nagu tavapäraselt kohalike omavalitsuste valimistel Jõgeva vallas.

Vaadates Tartu- ja Jõgevamaa ringkonda, siis esialgsetel andmetel osaleb Riigikogu valimistel meie maakonnast 18 inimest ning neist kõige enam, kümme, on Jõgeva valla piirest. Mandaate läheb ringkonnas jagamisele seitse, nii et on taas oodata ülipinevat konkurentsi. Ja kuigi aktiivne valmisperiood algab järgmisel kolmapäeval, pärast välireklaami kaotamist, tehakse tõsist valmispropagandat juba tegelikult kuid.

blog comments powered by Disqus