Kamaris peeti keskkonnateemaline lastelaager

Eelmisel nädalal ehk 8.-12. juunini viidi Kamaris läbi järjekordne lastelaager, mis sai tänavu teoks Hollandi heategevusfondi Päikeselill“ toel.

Lastelaagri eesmärk oli tutvustada lastele lähemalt keskkonna hoidmise ja prügimajandusega seotud töid. Laagris osales tänavu 25 last, üks neist Tartust ja üks Tallinnast. Juhendajaid oli üheksa. Mujal elavaid, kuid Kamaris vanaema juures suvist koolivaheaega veetmas olevaid lapsi on laagris osalenud varemgi. Hommikupoolikuti tehti mitmesuguseid  korrastustöid, mis olid eriti vajalikud külapäeva eel.

Pealelõunasel ajal tutvusid lapsed mitmete koduküla ja kaugemategi ettevõtete ning objektidega. Laagri esimesel päeval tehti tutvust kolme Kamari firmaga, kus ühes valmistatakse mööblit, ühes kümblustünne ning ühe firma toodanguks on palkidest suvemajad. Teisipäeval külastasid laagrilised Väätsa prügilat, kus saadi teada, kuidas toimub prügi ladustamine ja käitlemine. Kolmapäeval käidi Põltsamaa vallas asuvas Pauastvere jäätmejaamas ning Põltsamaa biopuhastis. Neljapäeval sõitsid laagrilised Jõgevale, kus metallifirmas vaadati oma silmaga üle, kuidas toimub vanametalli purustamine. Sinna võeti kaasa ka koorem vanametalli, mille olid kogunud nii lapsed kui Kamari küla elanikud. Jõgevalt sõideti edasi piknikule Kassinurme ning samal päeval jõuti kohtuda ka Siimusti lastekodu Metsatareke lastega. Reedel oli lastelaagri külaliseks kunstnik Epp Margna, kelle töödest hiljuti Kamari seltsimajas näitus üleval oli. Tema õpetas lastele, kuidas vanadest asjadest ise uusi ning põnevaid  esemeid valmistada. Vanast arvutiklaviatuurist valmisid  kõrvarõngad ja kaelaehted, T-särgist aga kandekott.  

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus