Kamaris peetakse taas laskejooksuvõistlus

Alates 2006. aastast on Põltsamaa vallas Kamaris peetud maakondlikku laskejooksuvõistlust, millest on kujunenud peamiselt noorkotkaste ja kodutütarde omavaheline mõõduvõtmine. Tänavune võistlus saab Kamari seltsimaja juures teoks laupäeval, 27. aprillil.  

Võistluste peakohtuniku Indrek Eensalu sõnul koosneb võistlus jooksudistantsidest ja nende vahel tuleb võistlejatel proovile panna oma laskmisoskus. Kõige vanema vanuserühma võistlejatel tuleb kolmel korral läbida joostes kilomeetrine distants. Esimese kilomeetri läbimise järel tuleb võistlejatel sooritada lasud õhupüssist viie langeva märgi tabamiseks. Viie märgi tabamiseks antakse seal kaheksa haavlit, iga tabamata jäänud märk tähendab 60 sekundit trahviaega. Teise kilomeetri jooksudistantsi läbimise järel  tuleb teises lasketiirus sooritada laske õhupüstolist. Võistleja teenib iga märklehte tabanud lasuga 10 preemiasekundit. Pärast kolmandat jooksukilomeetrit jõuab võistleja finišisse.

Noorematele võistlejatele on distantsid lühemad. Poisid-tüdrukud vanuses kuni 7 aastat läbivad kaks korda kahesaja meetri pikkuse jooksudistantsi, mille vahel neil tuleb visata täpsuse peale palli. 8-10-aastastel tuleb läbida kolm korda neljasaja meetri pikkune jooksudistants. Neil tuleb nagu täiskasvanutelgi sooritada kahes tiirus täpsuslaskmine õhupüssist ja õhupüstolist. 11-13-aastased jooksevad kolm korda kuussada  meetrit  ja sooritavad täpsuslaskmise kahes tiirus. Noormeestel ja neidudel vanuses kuni 14-18 aastat ning meestel alates 19. eluaastast tuleb läbida kolm korda kilomeetrine jooksudistants ja sooritada täpsuslaskmine kahes tiirus. Naistel alates 19. eluaastast tuleb joosta kolm korda kuussada meetrit ning sooritada täpsuslaskmine kahes tiirus.

Möödunud aastal võttis maakonna laskejooksuvõistlusest osa 109 võistlejat. Varasematel aastatel jäi osalejate hulk alla 100. Mullu oli osavõtjaid kümnest Noorkotkaste ja Kodutütarde rühmast mitmelt poolt maakonnast. Teisi võistlejaid oli umbes paarkümmend.

Eelmisel aastal võitis maakondliku laskejooksuvõistluse nii Kamari Noorkotkaste kui ka Kodutütarde rühm, teiseks jäid Laiuse noorkotkad ja kodutütred ning kolmandaks tulid Palamuse kodutütred ning Jõgeva noorkotkad. Praegu saab end veel võistlusele kirja panna, kuid seda on võimalik teha ka kohapeal. 

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus