Kamari paisjärve veepark avaneb viiruse kiuste

Jõgevamaal saab eeloleval suvel harrastada maailmas üha enam populaarsust koguvat veespordiala – veelauasõitu. Seda muidugi juhul, kui piirangud leevenevad ja/või peetakse kinni hetkel valitsevatest kitsendustest. Suvi tõotab tulla töine.


Põltsamaa Halduse juhataja Toivo Tõnsoni sõnul saab veepark tänavu kindlasti hoo sisse. Nemad on ehituse tulevastele haldajatele juba üle andnud. Ta ei usu, et elu saab hullemaks minna, sest suund tundub olevat tegevused vabaks lasta.
„Kõiki kehtestatud reegleid, kaasaarvatud 2 + 2, saab veepargis kindlasti järgida ja hoida,“ leidis Tõnson. „Lastele valmivas osas on vaja muidugi kaaluda, et kuidas ja mis. Võibolla seal ei saa, aga väga palju on sellist, kus distantsi hoidmine on võimalik.“

Paigaldaja ei saa Eestisse

Nagu plaanid ette nägid, avatakse esialgu veespordikeskus ja alles siis kõik lisaatraktsioonid. Plaanis on avada keskus juba maikuu lõpus. Muud atraktsioonid, nagu lainerada ja veebatuudilinnak arvatavasti hiljem.
„Lootma peab nii heale ilmale kui ka viiruse kadumisele. Esmajärjekorras ikka viiruse kadumisele või taandumisele. Kui ilmad on ilusad ja inimesed ei tohi veele tulla, on väga halb variant,“ rääkis Tõnson.
Veelauakeskuse rajamist toetati EL Euroopa regionaalarengu fondi raames piirkondade konkurentsivõime tugevdamise meetmest. Keskuse rajamiseks sai Põltsamaa vallavalitsus toetust 1,582 miljonit eurot, valla omaosalus on 400 000 eurot.
„Veepargi hoonestus on valmis, mööblit pole küll veel sisse toodud. Ka kõik elektri- ja muud kommunikatsioonid on valmis,” rääkis Tõnson.
„Samuti on valmis kahemastiline rada. Ka viiemastiline rada on valmis, kuid selle tarnis üks Ungari firma ja ungarlastest spetsialistide ja paigaldajate Eestisse tulek, et käivitada ja katsetada, on praegu takistatud. Neid ei saa üle riigipiiri lasta ja kui ka saab, tuleb olla kaks nädalat karantiinis.“
Iga päev toob muutusi ja uudiseid, kuid viimastel andmetel on muutused ainult positiivses suunas. „Elame päeva kaupa,“ arvab ka Tõnson. „Pinge on, aga ega midagi hullu ju pole.“
Veespordikeskus sooviti avada suurejooneliselt, kuid plaanid lendasid uppi, nagu ka kõik teised suuremad sündmused nii maakonnas kui ka terves Eestis. Avamise päeva pole täpselt kokku lepitud, sest kõik sõltub, kuidas olukord kujuneb.
„Tahame muidugi pidulikult avada, sest ehitajaid, projekteerijaid ja kõiki, kes projektiga seotud, on vaja tänada,“ ütles Tõnson.
Nii ehitajad kui ka veepargi eestvedajad loodavad, et ennekõike leiaksid keskuse üles ja hakkaksid seda kasutama meie oma inimesed ning selleks annab praeguseks kujunenud olukord lootust. Tõnsoni sõnul on tekkinud veelauahuvilisi üle Eesti ja Põltsamaale pole keeruline tulla.

Hooajapiletid ostetud

„Meie pea pooleteise miljoni hulgas selle ala harrastajaid leidub ning selle arvestusega on projekt ette võetud. Küll oodatakse just viiemastilist rada. Haldajad tegid kampaania ja hooajapiletid osteti ära väga kiiresti.
Oodatud on eriti ringkaabliga haruldane atraktsioon, sest siis saab sõita mitu ringi.“
Majanduslikult väga suurt riski kogu projektiga ette näha pole. Kui kõik lubatu kohe ei rakendu, on selles süüdi pandeemia. Töökohti on veeparki mõeldud 17.
„Keegi meist ei teadnud, et suvi tuleb selline ja kui kõik esialgu täies mahus ei realiseeru, siis sanktsioone ei rakendata,“ möönis Tõnson.
OÜ Wakepark ja selle juht Taavi Emajõe, kes kogu Põltsamaa vallale kuuluvat parki rendilepingu alusel haldama hakkab, on asjade seisuga pigem rahul, kinnitades, et esialgu oligi plaanis haarata kaasa pigem eestimaalasi, välismaalaste osakaal külastajate hulgas oli juba arvestuslikult väike.
Emajõe kinnitas veel, et ka kohvik saab juuni alguses avatud ja kokk koostab juba menüüd. „Maikuu lõpuks saab kõik valmis,“ ütles ka tema. „Väiksema kaabli peal saab juba kindlasti sõita, kui ka ungarlased Eestisse ei peaks jõudma. Seis tundub positiivne. See, kes on juba proovida saanud, ütleb, et väga hea asi on püsti pandud.“
Ka laste seiklusraja hange on töös ja noorem põlvkond saab seal peagi tasuta turnida ja suveseigelda.

INDREK SARAPUU

blog comments powered by Disqus