Kamari Haridusseltsi naisansambel esitles heliplaati

Esitlemistseremoonial rääkis seltsi esinaine Kalli Kadastik heliplaadi saamisloost. “Eelmisel aastal tunnistati Kamari küla Eesti parimaks külaks ja nii tuli Maahommiku toimetus meist saadet tegema. Ühtlasi filmiti ka meie naisansamblit. Teletoimetaja Silvia Karro avaldas arvamust, et meie ansamblil peaks ka oma plaat olema. Saimegi tema jutust julgust ja asusime tegema vajalikke ettevalmistustöid.”

Heliplaadi tegemiseks eraldasid raha Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupp, Hasartmängumaksu nõukogu ja Põltsamaa vallavalitsus. Raha saamiseks vajaliku projekti kirjutasid ema ja tütar Kalli ja Pirkko Kadastik.

Rohkesti aega ja vaeva kulus ka selleks, et leida firma, kes nõustuks Kamari naisansambli laulud salvestama. Lõpuks oli selleks tööks valmis Neumann Stuudio OÜ Tartust. Salvestused toimusid Põltsamaa Muusikakooli saalis ja Kamari Haridusseltsi majas.

Heliplaadil esitavad laule möödunud aastal 30-aastaseks saanud naisansambli asutajaliige Ines Kuusk, Pille Pedajas, Birgit Kaldma, Liivi Põldma, Kaire Küppar, Marja Küppar, Kirly Kadastik, Piret Pärnla, Ingrid Seemann, Merlin Narits, Kalli Kadastik, Silvia Orion.

Ansamblit juhendab Õie Aruoja, klaverisaatja on Taimi Gerastsenko. Plaadilt saab kuulda laule ?Teretus?, ?Naabri Mari laulab?, ?Kiigelaul?, ?Pihlapuu? ja paljusid teisi.

Esitlemisel jagati 55 “kuldplaati” Kamari ansambli toetajatele ja sõpradele. Esimene plaat anti külaliikumise aktivistile Ly Vaherile, tänu kellele Kamari mullu Eesti parimaks külaks tunnistati. 55. plaat kingiti aga Riigikogu liikmele Margi Einale, kes on Kamari Haridusseltsi üritustel sage külaline ja kellelt loodetakse abi seltsi ruumide remontimiseks vajaliku raha taotlemisel.

Samuti said kuldplaadi Jõgeva maavanem Aivar Kokk,  Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja Põltsamaa vallavanem Toivo Tõnson.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus