Kalevipoja Uisumaratonile registreerus ligi tuhat osavõtjat

      

Täna  kell 10.30 avatakse Mustvees Peipsi järve jääl peetav III Kalevipoja Uisumaraton, millele registreerus 976 võistlejat.

Kalevipoja Uisumaratoni avavad spordisündmuse algataja Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja Eesti Olümpiakomitee president Mart Siimann. Maratonitule süütab traditsiooniliselt Kalevipoeg. Avatseremoonial tantsivad Anna Haava nimelise Pala Kooli õpilased.

Kalevipoja Uisumaratoni peakohtuniku Jõgevamaa Spordiliit Kalju tegevjuht Uno Valdmets märkis, et uisumaratonile registreerunute arv suurenes eriti viimasel päeval.

„Reedeks panid end võistlusele kirja kokku 976 uisutajat, ja mitte ainult Eestist, vaid ka  Hollandist, Norrast, Tsehhist ja Soomest. Võistlejad kasutasid hoolega treenimisvõimalusi Peipsi järvele tehtud rajal, mis avati neljapäeval,“ lisas ta.

Eesti tuntumatest uisutajatest võistlevad  Kalevipoja Uisumaratonil eelmise, 2007. aasta maratoni võitja Kert Keskpaik ja Adavere uisutreeneri Väino Treimanni õpilased – tänavune meister kiiruisutamise mitmevõistluses Mart Markus ning Eesti paremad naiskiiruisutajad õed Sandra ja Saskia Alusalu.    

Jõgeva maavalitsuse haridus- ja spordinõuniku Heiki Sildniku sõnul võisteldakse Kalevipoja Uisumaratonil distantsidel 100, 25 ja 7 kilomeetrit. 100 ja 25 kilomeetrit on võistlusdistantsid, millest 100 läheb ühtlasi ka Eesti meistrivõistluste arvestusse, seitse kilomeetrit on aga matkadistants.

„Kindlasti kujuneb Kalevipoja Uisumaratoni päev ka üheks ilusaks puhkepäevaks publikule. Pealtvaatajatel on kõige parem maratonile kaasa elada Peipsi kaldal stardi ja finišipaigas,“ lausus Sildnik.

Ohutust ja turvalisust uisumaratoni trassil, stardis ja finišis tagavad päästeteenistus, piirivalve, Kaitseliit ja Punane Rist. Nagu suurüritusele kohane, on kohal ka Jõgeva ja Tartu kiirabibrigaadid. 

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus