Kalevipoja uisumaraton tuleb Kuremaa järvel

Traditsiooniline Kalevipoja uisumaraton saab tänavu teoks 21. jaanuaril Jõgeva vallas Kuremaa järvel. Maratoni korraldavad Jõgeva vallavalitsus, Jõgeva maavalitsus ja Jõgevamaa spordiliit Kalju.

Kalevipoja uisumaratoni korraldustoimkonna esimees Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev märkis, et maratoni korraldamise Kuremaa järvel põhjustas soov pakkuda võimalust pikematel distantsidel uisutamiseks ja sel spordialal võimete proovimiseks Jõgeva linna lähedal Jõgeva, valla looduskaunis, sügava kultuurilooga paigas. “Toimumispaiga valikule tuli kasuks projektipõhise toetuse saamine Leader-programmist. Oluline on seegi, et Kuremaal on spordibaas, saunad, majutus,” ütles ta.

“Uisumaratoni start ja finiš on Kuremaa rannamaja juures. Kell 10 stardivad kolmekümne kilomeetri, kell 12 kümne kilomeetri distantsil ja 12.05 uisumatkal osalejad. Kõik uisutajad saavad osavõtumedali, sooja suppi ja kindlasti hea tuju,” rääkis maavanem, kes plaanib ka ise 21. jaanuaril Kuremaa järvel uisutada.

“Kalevipoja uisumaratoni teoks saamine Kuremaa järvel annab Jõgeva vallale vastutusrikkaid, auväärseid ja huvitavaid ülesandeid. Põhjalikult tuleb tähelepanu pöörata raja ettevalmistamisele. Läbi uisumaratoni saavad Jõgeva vald ja Kuremaa kindlasti veelgi tuntumaks,” rääkis Jõgevamaa vallavanem Enn Kurg.

Jõgevamaa spordiliit Kalju juhataja Uno Valdmets teatas, et Kalevipoja uisumaratonile saab registreerida aadressil http://events.antrotsenter.ee/. Firma Antrotsenter on ka koostööpartner uisumaratonil aja mõõtmisel. Maratoni juhendi leiab Jõgevamaa spordiliit Kalju kodulehelt. “Saskia Alusalu, Marten Liiv ja mitmed teisedki tippuisutajad viibivad Kalevipoja uisumaratoni ajal võistlustel. Kindlasti võib aga ka Kuremaal näha põnevat uisusõitu võimekate võistlejate ja entusiastlikke tervisesportlastega,” ütles Valdmets, kes on ka maratoni peakohtunik.

“Varem on Kalevipoja uisumaratonid toimunud Peipsi järvel. Nende läbiviimisel oli tulemuslik koostöö paikkonna omavalitsustega. Uisuvõistlused Peipsil võivad teoks saada ka tulevikus. Usutavasti annab selleks soodsa keskkonna ka suurema omavalitsuse tekkimine haldusreformi tulemusena,” ütles maavanem Viktor Svjatõšev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus