Kalevipoja uisumaraton jääb ära

Laupäeval, 13. veebruaril toimuma pidanud Kalevipoja VII uisumaraton jääb ära, selle asemel proovitakse korraldada Kuremaa järvejääl sobivate jääolude tekkimisel uisupäev, mille toimumise aeg pole veel selge.


Jaanuari keskel võtsid Kalevipoja uisumaratoni korraldajad vastu otsuse, et sel laupäeval toimuma pidanud spordivõistlus Peipsi järve jääl jääb ära.

“Lükkasime jäält lume ära ning selgus, et jää oli täiesti muhklik ja seal uisutada pole võimalik,” meenutas Jõgevamaa spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets paar nädalat tagasi korraldusmeeskonnale avanenud vaatepilti Peipsil. Jää on tema sõnul muhklikuks muutnud tuul.

Siiski plaanis maratoni korraldusmeeskond esialgu asendada maraton uisupäevaga Kuremaa järvejääl. Paraku on ilm sel nädalal liiga pehme ning jääl juba vesi peal, seega pole sel nädalavahetusel  võimalik Kuremaal uisupäeva pidada.  “Praeguse prognoosi järgi on temperatuur kuni reede õhtuni plussis. Ööks vastu laupäeva lubavad ilmaennustajad paar miinuskraadi, kuid seda on korraliku jää tekkimiseks vähe,” nentis Valdmets, kuid rõhutas samas, et uisupäeva nad päris ära jätta ei soovi. “Kuremaal maratoni küll sõita ei saa, aga tahame teha rahvaspordipäeva, kus võidu ei sõideta, kuid osalejate vahel loositakse välja auhinnad.”

See, millal uisupäev korraldatakse, oleneb loomulikult ennekõike ilmast. Uisupäeva korraldaja lubas vastava info spordiliidu kodulehe ning teiste meediakanalite kaudu huvilisteni toimetada.

Esimene Kalevipoja uisumaraton peeti Peipsi järve jääl 2006. aastal. Kümne aasta jooksul on toimunud kuus ning ära jäänud viis uisumaratoni. Peamiselt on maraton ära jäänud kehvade jääolude tõttu. 2010. aastal jäeti spordisündmus ära seetõttu, et jääd kattis liiga paks lumi ja maratonirada polnud võimalik teha.

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus