Kalevipoja rulluisumaraton toimub 7. augustil

Möödunud nädalal maavalitsuses peetud tänavuse Kalevipoja rulluisumaratoni  korraldustoimkonna esimesel nõupidamisel otsustati  maraton korraldada 7. augustil Jõgeva-Mustvee maanteel Laiusevälja ümbruses.

“Kolmandat aastat saab rahvaspordisündmus teoks Jõgeva-Mustvee maanteel. Start ja finiš  on  Laiuse lossivaremete juures, maratonil  läbitakse ka Torma valda,“ ütles maakondliku  korraldustoimkonna esimees, maavanem Viktor Svjatõšev.

“Kui teistel Eestis korraldatavatel rulluisumaratonidel alustatakse sõitu ühisstardiga, siis Kalevipoja rulluisumaratonil on eraldi stardid meestele ja naistele, rahvarullil osalejatele ja lastele.   Võistlejaid on oodata kolmesaja ringis. Igal aastal on kaasa löönud ka tippsportlased,“ rääkis korraldustoimkonna liige, Jõgevamaa spordiliidu Kalju esimees Uno Valdmets.

Viktor Svjatõševi sõnul annab Kalevipoja rulluisumaratonile väärtust kuulumine Uus Maa Rullituuri sarivõistluste hulka. “Loodetavasti koguneb maratonile ka rohkesti jõgevamaalasi  nii võistlema kui ka pealtvaatajana,“ lisas ta.

Kalevipoja rulluisumaratoni korraldavad MTÜ Rulliklubi koostöös  Eesti Rulluisuliidu, Jõgeva maavalitsuse, Jõgeva valla, Torma valla ja Jõgevamaa spordiliiduga Kalju. Spordisündmus saab tänavu teoks üheteistkümnendat korda.

Kalevipoja rulluisumaratoni hakati korraldama eelmise  Jõgeva maavanema Aivar Koka algatusel Kasepää vallas.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus