Kalevipoja rattamaratoni võitis Erki Pütsep

Pühapäeval sõideti Kuremaa ümbruses VII Kalevipoja rattamaraton. Eesti suurima maastikurataste maratonisarja Estonian Cup eelviimasel etapil saavutas esikoha kodurajal võistelnud Erki Pütsep, kes lõpusirgel edestas sekundiga Alges Maasikmetsa. Kokku lõpetas 65 kilomeetri pikkuse põhisõidu 679 ratturit, koos poolmaratoni ja lastesõitudega osales tänavusel rattamaratonil ligi 1200 liikumishuvilist.

Kuremaa mõisapargist alanud maratonil eraldus juba esimestel kilomeetritel 11-liikmeline juhtgrupp, kuhu kuulusid kõik sõidu eel favoriitide hulka arvatud mehed: kuue etapi järel maratonisarja juhtinud Caspar Austa, samuti Ivo Suur, Alges Maasikmets, Raido Kodanipork, kohalikud ratturid Erki Pütsep ja Kalle Kriit jt.

Vahefinišis esimene Kodanipork

30. kilomeetril asunud Hansgrohe kiirenduskilomeetrile jõudis liidergrupp Ivo Suure vedamisel, talle järgnesid Kriit ja Austa. Tasasel maal kulgenud kiirenduskilomeetri, kus kõigile osalenutele mõõdeti selle läbimise aeg, kiireimaks osutus Erki Pütsep. 1.34-ga kilomeetri läbinud Pütsepale järgnesid selles arvestuses Alges Maasikmets ja juhtgruppi mittekuulunud Raido Saar (mõlemad 1.36). Kui aeglasematel kulus kiirenduskilomeetri läbimiseks üle kolme minuti, siis nii mõnigi tagapool startinud ning teises ja kolmandas sajas lõpetanud mees suutis seal liidritega peaaegu võrreldavat tempot arendada: kokkuvõttes 229. koha saanud Arttu Mattias Jauhiainen oli kiirenduskilomeetril 1.43-ga paremuselt näiteks seitsmeteistkümnes.

17 kilomeetrit enne finišit läbiti Kuremaa terviseradadel vahefiniš, kuhu esimesena jõudis vanameister Raido Kodanipork Jõgevamaa ratturi Kalle Kriidi ees. Mõnesekundilise vahega järgnesid Austa, Maasikmets, Suur ja Pütsep.

Võidu võttis Erki Pütsep

Laiuse mäkketõusu alguseks oli kuuemehelise rühma edu järgnevate ees kasvanud ligi poolele minutile. Kui mäkke mindi veel kuuekesi koos, siis laskumiselt esimesena tulnud Caspar Austa oli suutnud 10 kilomeetrit enne finišit kaasvõistlejate ees juba kaheksasekundilise edu saavutada. Austale järgnesid Kodanipork ja Suur, 13 sekundit olid liidrist maha jäänud Maasikmets, Pütsep ja Kriit.

Caspar Austa oma edu siiski hoida ei suutnud ning maratoni viimase kilomeetri läbis kuueliikmeline juhtgrupp jälle koos. Kuremaa lossi kõrval asunud finišisirgele keerasid esimestena Austa, Maasikmets ja Pütsep. Tugevas finišiheitluses võttis napi võidu Kuremaa mees Erki Pütsep, kes on esimene kahekordne Kalevipoja rattamaratoni võitja.

Kahel viimasel aastal Tartu rattamaratoni võitnud ja sellega ühtlasi maastikurattamaratonis Eesti meistriks tulnud Erki Pütsep oli tänavustel maratonisarja etappidel mitmel korral napilt poodiumilt välja jäänud. Parimatena oli tal enne Kalevipoja rattamaratoni kirjas nii Elva kui ka Otepää rattamaratonidelt saadud neljas koht.

U23 vanuseklassis võitis esikoha üldarvestuses kaheksandal kohal lõpetanud Greg Hallop, kuni 18-aastastest ratturitest oli parim üheksandana lõpetanud Kirill Tarassov. M40 vanuseklassis oli parim Alges Maasikmets, M50 vanuseklassis üldarvestuses 63. koha saanud Are Mets. Naistest oli kiireim üldarvestuses 120. kohal lõpetanud Greete Steinburg (2:38.59), pooleteise minutiga kaotas talle N23 vanuseklassis esikoha saanud Janelle Uibokand.

Poolmaratoni 35-kilomeetriselt võistlusrajalt jõudis esimesena üle lõpujoone Kristo Prangel, kellele järgnesid Karel Georg Nõmm ja Karl Brent Premet.

Maratonisarja kokkuvõttes säilitas neljandana lõpetanud Caspar Austa enne viimast etappi liidrikoha. 8966 punkti kogunud Austale järgnevad Alges Maasikmets (8958) ja Kuremaal mittestartinud Silver Schultz (8941). Erki Pütsep on kokkuvõttes seitsmes. Hooaja viimane Estonian Cup rattamaratonide etapp sõidetakse 6. septembril Pärnumaal Jõulumäel.

Kalevipoja Rattamaraton, 65 km

1. Erki Pütsep 2:14.38

2. Alges Maasikmets 2:14.39

3. Ivo Suur 2:14.40

4. Caspar Austa 2:14.40

5. Raido Kodanipork 2:14.42

6. Kalle Kriit 2:14.43

7. Markku Ainsalu 2:17.18

8. Greg Hallop 2:18.08

9. Kiril Tarassov 2:18.31

10. Kristjan Johanson 2:18.31

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus