Kalevipoja rattamaraton toimub tänavu teistmoodi

Üks suurema osalejate arvuga spordiüritusi Jõgeva maakonnas, Kalevipoja rattamaraton, sõidetakse tänavu hoopis teistmoodi ja ka teises paigas: tavapärase Kuremaa-Laiuse kandi asemel kulgeb rada Palamuse ümbruses.


Kalevipoja rattamaraton, mida tänavu peetakse 12. korda, kuulub Eesti vanimasse maastikumaratonide sarja Hawaii Express Estonian Cup. Seoses hädaolukorraga ja teadmatusega, millal Eestis spordiüritused taas traditsioonilisel kujul toimuda võivad, otsustasid korraldajad muuta sarja esimeste etappide korraldust.

Kahes Eestimaa paigas, Jõgevamaal Palamuse ümbruses ja Raplamaal Keava mägede ümbruses, on tähistatud statsionaarne 20–25 km pikkune rada, mida on kõigil võimalus alates 25. maist kuni 28. juunini võistluskorras läbida. Ametliku tulemuse saamiseks tuleb ennast sarja kodulehel registreerida ja sinna ka oma sõiduaeg üles laadida. Samas on rajad avatud ka neile, kelle jaoks tulemus tähtis pole, vaid kes end lihtsalt proovile panna soovivad.

Seoses uudsel viisil peetava maratoniga on 28. juunini Palamuse, Raadivere, Ehavere, Luua, Nava ja Pikkjärve kandis jalgrattureid liikvel rohkem, kui tavaliselt. Rada on tähistatud Hawaii Expressi kollaste rajamärkidega ning kulgeb enamasti kruusa- ja metsateedel, tükati aga ka asfaldil (3 km lõik Palamuselt Kudina suunas ja kaks Palamuse–Luua–Nava tee lõiku).
Korraldajad loodavad kõigi osapoolte mõistvale suhtumisele ja kutsuvad kõiki kaasa lööma. Selliseid Vooremaa vaateid, nagu seekordne 22 km ring pakub, ei leia isegi turismikataloogide klantspiltidelt.
Rada on liiklusele avatud, seepärast tuleb olla hoolikas ja jälgida kõiki liiklusreegleid. Rohkem ja täpsemat infot raja kohta saab sarja kodulehelt www.estoniancup.ee

blog comments powered by Disqus