Kalevipoja mäluturniiri võitis Torma vald

Juba esimesel etapil asus juhtima Torma valla võistkond, kes tuli ka kogu turniiri võitjaks. Teise koha saavutas Pala võistkond ja kolmanda Jõgevamaa Omavalitsuste Aktiviseerimiskeskuse võistkond Aktiv. Mälumängu läbiviija ja küsimuste koostaja oli Uno Ainsoo Alatskivilt.

Küsimused hõlmasid viit teemavaldkonda: poliitikat, sporti, loodust, kultuuri ning variat. Viimane teema sisaldas ka Kalevipoja-teemalisi küsimusi. Siit ka lugejale mõni küsimus mälu värskendamiseks.

Kungla all mõisteti eeposes ?Kalevipoeg? rikast muinasjutumaad. Paljud arvavad, et Kungla oli Eestimaa algne nimetus. Siiski on F. R. Kreutzwaldi arvates Kungla üks tänapäeva saar. Mis saar see on?

A. H. Tammsaare ?Tões ja õiguses? kutsus Oru Pearu oma naist lambasihvriks. Vanasti oli mitmel pool mõisates aga palgal selle nimega ametimees. Mis oli lambasihvri ülesandeks?

Mäluturniiri läbiviimist toetasid Kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgrupp ning Peipsi Piirkonna Arenduskoda. Kalevipoja kolmas mäluturniir algab juba käesoleva aasta sügisel. Plaanis on laiendada osavõtjate ringi ning suurendada etappide arvu.

Täname kõiki osalejaid ja toetajaid!

KATRIN LOSS,
MTÜ Peipsi Piirkonna Arenduskoda
projektijuht

blog comments powered by Disqus