Kalevipoja koja jõulumaal on peategelasteks haldjad

Tänavu Saare vallas Kääpa külas Kalevipoja koja valdustes jõulude puhul avatud Haldjamaal saab avardada silmaringi metsa-ja loodusteemadel ning õppida meisterdamist. Haldjamaa pakub omamoodi jõuluelamusi.


Sihtasutuse Kalevipoja Koda huvi- ja projektijuht Ruth Lehis märkis, et tänavu sooviti Kääpa jõulumaal midagi teistsugust, eriti põnevat ja salapärast korraldada. “Omapära peab olema, sest möödunud aasta statistika põhjal oli Eestis 55 jõulumaad. Eesti mütoloogia raamatut sirvides avastasime palju huvitavaid tegelasi, kes igapäevaselt meie ümber liiguvad. Haldjad just seepärast, et nad on seotud metsaga ning siis saame ka loodustemaatikat kasutada. Loodusemees Vahur Sepp tutvustab metsloomade nahku, sarvi ning räägib põnevaid lugusid meie Eesti metsade asukatest. Kuuleme ka, milliseid hääli teevad erinevad loomad. Vahur Sepal, kes ka Metsavana rollis, on oma tuba, kus ta viib läbi looduskoolitust.

Samuti on Haldjamaal eraldi meisterdamistuba, kus õpitakse looduslikest materjalidest meisterdamist. Külastatakse ka Haldjamaja ja haldajate salaradu, kus otsitakse kaduma läinud haldjatolmu.

Jõulumaa läbivaks teemaks on looduse hoidmine,” rääkis Ruth Lehis.

Naine märkis, et Haldjamaa programmi sihtrühmaks on lasteaialapsed ning algklasside õpilased, kuid kindlasti on ka palju õpetlike sõnu täiskasvanutele. “Meisterdamine üheskoos ning looduskoolitus on põnev nii suurtele kui ka väikestele,” lisas ta.

Haldjamaal jõulukinke küll ei saa, kuid pakutakse tervislikku taimeteed ja piparkooke. Täpsemat infot Haldjamaa ja sinna tuleku kohta saab sihtasutuse Kalevipoja Koda kodulehelt või Faceboki kontolt.

Haldjamaa tegemistes löövad kaasa kõik sihtasutuse Kalevipoja Koda töötajad.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus