Kalevipoja Kala- ja veefestivalil saab ka sauna minna

 Täna Kasepääl toimuval IX Kalevipoja Kala- ja veefestivalil saab mitmesugusel viisil veemõnusid nautida ning võimalik on proovida tünnisaunagi. Traditsioonilisele laadale tulevad kauplema mitmed kalandusfirmad ning kuuldavasti tuuakse müügile ka Peipsi järvest püütud suitsutatud rääbist.

  

Kasepää rahvamaja juhataja Terje Paalitsa sõnul järgitakse festivali korraldamisel traditsioone, kuid igal aastal püütakse ka midagi uut ja huvitavat välja mõelda. “Nii on  tänavuse sündmuse teemaks vesi ning pakume sellega seonduvat meelelahutust ja lõõgastumisvõimalusi varasemast rohkem.    “Mootorpaate tutvustab Harjumaa osaühing Marineworld ja võimalik on ka paadiga sõitma minna. Veemänge viib läbi Kavilda Vabatahtlike Pritsimeeste Selts Tartumaalt Konguta vallast. “

Tünnisaun, supivõistlus ja kalapüük

Kasepää vallavanem Jüri Vooder rääkis, et esmakordselt on festivalile toodud ka tünnisaunad. “Paigutame kaks tünnisauna Peipsi randa, sest eeldame, et mitmed festivalikülalised soovivad vahetult pärast järves ujumist  saunas sooja saada,” ütles ta.

 “Laada pidulikul avamisel kuulutatakse välja võistlus Kalevipoja Kalasupp 2013, kus võivad osaleda nii kutselised kui ka harrastuskokad. Konkursile on igal aastal hea ja põneva maitsega suppe esitatud ja loodetavasti ei jää meeldivad üllatused seekordki tulemata. Võimalik on proovida osavust ja õnne vannist kala püüdes, kusjuures auhinnaks ongi kätte saadud kala,” rääkis Vooder.

  “Meie festivalil on hea võimalus ka oma teadmisi ja oskusi täiendada. Sepakunsti tutvustab selle valdkonna meister Tõnis Luik, kalavõrkude kudumist õpetab Peipsimaa Külastuskeskuse eestvedaja Aime Güsson, ” lisas Terje Paalits.

      Vähemalt sada kauplejat

   Korraldustoimkonna liikme Rene Rummi sõnul tuleb festivalile vähemalt sada kauplejat. “Paar päeva tagasi oli neid registreerunud üheksakümmend. Varasemate kogemuste põhjal võib aga uskuda, et paarkümmend müüjat tuleb kohale omaalgatuslikult laupäeva hommikul. Ruumi jätkub nendelegi, tagasi kedagi ei saadeta.  Mõistagi ei puudu laadalt Kasepää valla ja teiste Peipsi-äärsete paikade ettevõtjad. Kalandusfirmad pakuvad erineval  viisil valmistatud tooteid ja usutavasti tuuakse müügile ka suitsutatud Peipsi rääbist, sest tänavu on rääbisepüük järvel lubatud. Lisaks kurgile, sibulale, küüslaugule ja teistele traditsioonilistele kohalikele aia-ja põllusaadustele, on saada ka mõndagi erilist, näiteks kultuurmustikaid.

  Toitlustajate arvu pidasime mõttekaks piirata:  leidsime, et orienteeruvalt neljale tuhandele festivalikülastajale piisab  kaheksast söögi- ja joogipakkujast.  Ülearu suur ei või toitlustajate arv olla ka seetõttu, et neile kõigile peab ju ka kliente jaguma.”

Päevane programm tasuta

 “Nagu möödunud aastal, saavad lapsed mängida ja lõbutseda Tiheda lasteaia mänguplatsil, ” rääkis Terje Paalits, kes koostas ka festivali kultuuriprogrammi.

“Päeval  esinevad Torma kammerkoor, tantsijad Karksi-Nuiast ning ansambel Laine. Õhtuse programmi algul kutsub Reet Linna rahvast koos endaga laulma, tantsuks mängib ansambel Justament ning tulešõud pakuvad  Kelfrius File Arts tantsijad. Õhtuse programmi kulminatsiooniks on südaöine ilutulestik.

   Mõnede koostööpartnerite kaasamine festivali korraldamisse hakkab juba traditsiooniks muutuma. Tänavugi on informaatoriks ja tujuhoidjaks Margus Abel, kes on selles rollis juba mitmeid aastaid olnud. Diskor Imre Mihhailov ja tema meeskond on aga taas hoolitsemas heli ja valguse eest, ” rääkis Paalits.

  Festivali külalistele jagatakse sissepääsu juures ja laadaplatsil flaiereid, kus kirjas päeva programm ja olemas ka plaan, mis ühe või teise tegevuse toimumispaika juhatab. “Tänavu on mõningaid uuendusi ka piletite müümisel. Päevane programm on tasuta, õhtusele osale pääsevad piletita kuni kuueteistaastased külastajad, vanemad peavad aga rahakotti kergendama, ” lisas ta.  JAAN LUKAS

 

blog comments powered by Disqus