Kalevipoja Kala- ja Veefestivali laada müügipind on hinnas

Birgit Kuntu sõnul on festivali laadale tänaseks registreerinud üle kuuekümne kaupleja. “Juba eelmise aasta laada ajal otsustasime rahvaliku ja rahvusliku taseme hoidmiseks nii-öelda odavate turukaupade pakkujatel müümist mitte võimaldada. Küll aga on teretulnud kõik omavalmistatud käsitöötoodete ja toidukaupade valmistajad-meisterdajad, samuti teenustepakkujad.” Projektijuht Kuntu märkis, et laadale on tulemas ettevõtlikke inimesi mitmetest maakondadest. Üks kaugemaid tulijaid on Vesta Suuster Saaremaalt, kes toob kaasa lihaleivad, Saaremaa õlut, humoristliku kujundusega T-särke ja toidunõusid. Vesta Suuster peaks paljudele inimestele tuttav olema, sest ta osales tänavusel Kesk-Eesti messil. Muhumaalt saabub aga toitlustama Saaremaa Lihatööstus. Samuti saabub kauplejaid Viljandi-, Pärnu- ja Valgamaalt ja teistestki Eestimaa nurkadest.

“Kalalaadal saab maitsta mitmesuguseid kalaroogasid ja näha muudki kalapüügiga seonduvat. Nii näitab Peipsi ääres tegutsev ettevõtja Raivo Boitsov, kuidas kootakse kalavõrke. Võisiku hooldekodu kaubaks laadal on kaltsuvaibad, mis saanud populaarseks paljudes Eestimaa paikades ja mida on kingitud mitmetele tuntud inimestele. Firma Haberek Palalt toob aga kohale kümblustünnid,” rääkis projektijuht Birgit Kuntu ja lisas, et tervislikku lõõgastust pakub laadal massaa? Tartu Massaa?ikoolilt, kes seal oma telgid üles seab. “Küllap kasutavad masseerimisvõimalust festivali külastavad inimesed, kelle elu- ja tööviis enamasti istuva iseloomuga on.”

“Kauplejate registreerimine kalalaadale on huvitav töö, mis mulle palju kogemusi andnud. Vesteldes kauplejatega tuleb nii mõnigi kord rääkida Jõgevamaast, Peipsi piirkonnast ja sealsetest võimalustest,” rääkis Birgit Kuntu. “Huvi Kalevipoja Kala- ja Veefestivali laadale kauplema tulemiseks on piisavalt suur ka seetõttu, et üritust hakati varakult reklaamima ja kampaania on olnud mitmekesine. Mitmed ettevõtjad on otsustanud tulla meie laadale, kuigi järgmisel päeval on neil plaanis osaleda ka Hauka laadal Lõuna-Eestis. Öö veedavad nad aga Kasepääl telkides.”

“Kellel aga tekib veel mõte Kasepääle oma loomingulisi tooteid, esemeid või teenuseid pakkuma tulla, siis pole nad  sugugi hiljaks jäänud, sest registreerida saab kuni reedeni,” teatas Birgit Kuntu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus