Kalevi Kammerkoor esineb Palamusel

“Väljasõidud on saanud meie hooaja lõpetamise traditsiooniks,” ütles koori dirigent Erki Meister. “Plaanime esitada mitmesugust Eesti heliloojate muusikat, ent üllatusena ka põnevat nüüdisaegset muusikat mujalt. Ilusates Eesti kirikutes laulmine annab omamoodi energiat, mida mujal ei koge.”
Palamuse kirikus tulevad esitusele ka osad koori dirigendi Erki Meistri kirjutatud missa Canticost. “Palamuse kirikus lauldakse missat üldse teist korda,? lausus autor. “Nii et minulgi on põnev.”
Kalevi Kammerkoori tuntakse aktiivse koorina, kel igal hooajal palju üritusi. “Koori hooaeg sisaldab palju kontserte, konkurssidel ja festivalidel osalemist, lindistamisi ja välisreisi. Näiteks tänavu sõidetakse pärast laulupidu USAsse rahvusvahelisele festivalile. “Reisimine on koorile vajalik, sest annab võimaluse asju teise nurga alt vaadata, end teistega võrrelda,” arutles Meister.

“Koori alguspäevil oli meid väike seltskond, kümmekond inimest, tänaseks oleme paisunud päris korralikuks segakooriks. Aga eks häid lambaid mahub palju ühte lauta. Amatöörkooride
juures ongi tore seltskond hästi oluline, kooris saavad inimesed end väljendada ka muul viisil kui lauldes. Näiteks on Kalevi koori liikmetest moodustunud ansambel ja bänd, tehakse amatöörfilme.

See kõik annab teotahet ja tõmbab uusi inimesi ligi. Ja nõnda on koori tase ka muusikaliselt
algusaegadega võrreldes hoopis-hoopis kõrgem.”

Tänavu saavutas Kalevi Kammerkoor Rakvere Kammerkooride Festivalil A-kategoorias kolmanda koha. Auhinnalisi kohti on kogunenud ka paljudelt välisreisidelt, näiteks Walesist, Venemaalt ja Horvaatiast. Koori tegutsemist toetab AS Kalev.

LIIVI TAMM

blog comments powered by Disqus