Kaldapiäskesed piirduvad tänavu kodusemate üritustega

Peipsi piirkonna mittetulundusühingu (MTÜ) Kaldapiäskesed juhataja Ülle Veideri sõnul nad tänavu ühtegi suurüritust plaaninud pole, vaid piirduvad kodusemate asjadega ning püüavad koguda jõudu tulevaks aastaks. Tantsupeod võtsid tema hinnangul suure osa ajast, samuti peetakse maha traditsiooniline pillimeeste pidu.

MTÜ juhatuse liige Rutt Pirk märkis, et nad soovisid algul teha ühe teatetantsu, liikudes Kadrinast Lümatisse tantsides, kuid et tantsupidusid sai juba niigi üsna palju, jääb see idee järgmist suve ootama. Nagunii tuleb teatetants augusti lõpus mööda Jõhvi-Tartu maanteed ja sellest Ranna rahvamaja rühm küll kõrvale jääda ei saa.

Kaldapiäskesed alustasid omal ajal külakokkutulekute korraldamist, kuid praeguseks on see projekt seisma jäänud. Pala, Lümati ja Nõva on oma kokkutulekuga maha saanud, vahepeal püüti külade kokkusaamist ühendada mõne teise üritusega. Suvistel üritustel on enamasti alati käsitöötoad, kus oskajad oma teadmisi huvilistele edasi annavad. Appi tulevad alati Pala kooli käsitööõpetaja Liidia Pärn ja kunstiõpetaja Reet Kuusik.

“Kui endal juhe n-ö kokku jookseb, siis alati keegi aitab. Nii saab kiiresti madalseisust üle,” rääkis Kaldapiäskeste juhatuse liige Rutt Pirk. Tema mõtleb praegu välja estraadikava — Kaldapiäskestel on oma ansambel. Veel on vaja selgeks õppida paar näidendit.

Mullu sai mittetulundusühing viieaastaseks, siis valmis Lümatis külaplatsi teine järk.

Ranna naisrühma juhendaja Julia Tross tõdes, et tantsijatele on vaja uusi rahvariideid, sest komplektis on pooled uued ja pooled vanad esemed. Rõivakomplektide täiendamiseks peab projekti kirjutama.

Ranna rahvamaja juhataja ning MTÜ Kaldapiäskesed juhatuse liige Ljubov Raimla peab oluliseks, et kogukonnas on alati kokku saanud nii noored kui ka vanad. Ülle Veider lisas, et tema poeg püüab alati kojusõidu mõne Lümatis või mujal lähikonnas toimuva põneva ettevõtmisega ühitada.

Ka Teeme ära! koristuspäeval löövad aktiivsed naised alati kaasa. Juba kaks aastat on koristatud Kodavere kalmistu ja kiriku ümbrust. Kui mullu oli ka palju mujal tulnud inimesi, siis tänavu võtsid rehad ja saed kätte enamasti kohalikud. Et talvel on kalmistu lähedal avatud parkla, siis prahistatakse seal hoolega, kuigi olemas on ka prügikastid. Miks nii tehakse, seda naised ei mõista. Pudeleid ja muud kola, mis autoakendest välja lendab, on suurtes kogustes kokku korjatud.

i

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus