Kalana kandi rahvas peab kokkutulekut

Järgmisel laupäeva, 5. augusti õhtupoolikul saab Kalana külas, Pajusi vallamaja juures platsil teoks Kalana piirkonna külade – Kalana, Nurga, Mõisaküla ja Mõrtsi – praeguste ja endiste elanike kokkutulek.

Esimest korda pidas Kalana piirkonna rahvas kokkutulekut kaks aastat tagasi, 2015. aastal. Pajusi vallavanema Reet Alevi kinnitusel õnnestus esimene, kahe aasta eest teoks saanud Kalana piirkonna külade kokkutulek igati ja selle kohta saadi positiivset tagasisidet. Tookord osales kokkutulekul üle 200 inimese, kellest arvestatava osa moodustasid kunagi Nurga külas tegutsenud veinivabriku töötajad, kes tollal ka sealkandis elasid.

Nüüd avaldasid Kalana kandi inimesed soovi taas omakandi rahva kokkusaamine korraldada. Tänavu pakub inimestele meelelahutust Pajusi etnotantsurühm. Näha saab Avinurme suveteatri etendust “Millal sa tagasi tuled?” ja toimuvad sportlikud mängud.

Toimub ka küpsetiste konkurss “Kalana küpsetis 2017”. Reet Alevi sõnul on Kalana kandis tublisid küpsetajaid omajagu ja konkurss annab võimaluse nende loomingut laiemale avalikkusele esitleda. Kookidele, tortidele ja pirukatele annavad oma hinnangu kokkutulekust osavõtjad.

Kokkutulek lõpeb tantsuga ansambli Village Voice muusika saatel. Sellel Kamari taustaga ansamblil on üle Eesti päris palju esinemisi ja nüüd avaneb neil võimalus ka kodukandi ehk Põltsamaa piirkonna rahva ees üles astuda.

Kokkutulekuks valmivad päevakohased särgid, mida on huvilistel võimalik kohapealt osta. Reet Alev usub, et see kogus, mille nad on tellinud, ostetakse kokkutulekuliste poolt ära. Kui särke järele jääb, pannakse need Kalana kauplusse müügile.

Reet ei osanud ennustada, kas Kalana piirkonna külade elanike kokkutulek ka edaspidi toimuma hakkab, sest suure ühisvalla moodustumine võib tuua kaasa muutusi kogukondlike kultuuriürituste osas. Samas arvas ta, et kui Kalana kandi rahvas ka tulevikus kokkutulekut korraldada soovib, siis lihtsalt tuleb selleks võimalus leida.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus