Kaks maadluspäeva Virtuses võidurõõmu ja kaotuspisaratega

Pühapäeval said aga teoks 25. ajalehe Vooremaa auhinna võistlused kreeka-rooma maadluses. Selleski jõuproovis jäid mitmed medalid Jõgevamaale. ?Kokkuvõttes moodustasid kaks maadluspäeva ühe terviku, kus sai tunda nii võidurõõmu kui kaotusvalu, õppida võitma vastast ja saavutama võitu iseenese üle,? ütles peakorraldaja Aimur Säärits.

Jõgeva Gümnaasiumi 9. klassi õpilane Tõnu Tammearu võistles Eesti meistrivõistlustel kehakaalus kuni 85 kilogrammi. Ta võitis alagrupis kõiki vastaseid. Finaalis kohtus noormees Margus Ummikuga Väike-Maarjast, kelle ta üle 1 minuti kestnud matsil alistas seljavõiduga.

Nõudlik treener aitas võidule

?Maadlusega tegelen alates kolmandast klassist. Maadlus võimaldab mul ennast proovile panna ja annab oskusi kehalise jõu õigeks rakendamiseks. Võistelnud olen Eesti meistrivõistlustel varemgi, võidu sain aga tänavu esimest korda. Kindlasti aitas edule kaasa treener Aimur Sääritsa nõudlikkus. Erilise pingega treenisime enne võistlusi. Koduses Virtuses oli mõistagi hea võistelda,? rääkis Tõnu Tammearu, kes ka sumot harrastab ja on sellel spordialal neli korda Eesti meistriks tulnud.

Lootusega medalit võita tuli meistrivõistlustele ka raskejõustikuklubi Ramm maadleja, 15-aastane Markus Hoovi. Paraku olid vastased temast seekord edukamad. Markus kaotas punktidega Argo Annusele maadlusklubist Nelson, kes hiljem pälvis pronksmedali.

?Nüüd tuleb hakata novembris Põltsamaal toimuvateks vabamaadluse meistrivõistlusteks harjutama. Mullu võitsin nendel võistlustel pronksmedali,? ütles Markus.

Maadlemist alustas Markus venna Mardo Hoovi eeskujul. Maadluspoiste ema Epp Hoovi on aastaid töötanud Jõgeval korraldavate maadlusvõistluste sekretariaadis.

Laupäeva õhtul pärast võistlusi toimus Virtuses bankett, kus kingiti rukkipärg Eesti maadluselu grand old man?ile, kahekordsele maailmameistrile August Englasile. August Englast rukkipärjaga pärjates ütles Ants Paju: ?Mul on siiralt hea meel, et Jõgeval on kujunenud selline võistlus, mida on aidanud üles ehitada Kristjan Palusalu, Johannes Kotkas, August Englas ja teised.

Siiralt hea meel on sellest, et linnas, mis on koduks olnud Betti Alverile ja Alo Matiisenile ja kus toimuvad nende mälestuspäevad, on kasvanud ka Vooremaa maadlusturniir. Need kolm sündmust on aga tõsise sõnumi andjad Eestile Jõgeval toimuvast,? märkis Paju.

Jõgeva poisid edukad

Pühapäev algas meenutushetkedega Piiri pargis kahekordse olümpiavõitja Kristjan Palusalu mälestuskivi juures. Berliini olümpia topeltkullamehe tegude üle olid tulnud mõneks hetkeks järele mõtlema mälestuskivi panemise algataja Ants Paju, Vooremaa auhinnavõistluste peakorraldaja Aimur Säärits, peakohtunik Peep Arold ja Kehtna maadlusklubi treener Leon Reitsak. Olgu märgitud, et Kehtna maadlusklubi tuli Vooremaa auhinnavõistluste üldarvestuses võidukamaks ja Leon Reitsak tunnistati parimaks treeneriks.

Maakonnalehe auhinnavõistluste avamisel kõnelesid Jõgeva maavanem Aivar Kokk, võistluste algataja ja patroon Ants Paju, peakohtunik Peep Arold ja peakorraldaja Aimur Säärits.

Maadlusliidu vastutav sekretär Mehis Kard autasustas tänuplaatidega võistluste ellukutsujat Ants Paju ja tänast peakorraldajat Aimur Sääritsat. Aimur Sääritsa valmistatud mälestusplaadid said peasekretär Enn Tõnisson ning kauaaegne kohtunik ja peakohtunik Kaimo Andresson ja treenerid, kes on aastaid toonud oma kasvandikke Vooremaa auhinnaturniirile.

Seejärel hakkasid treenerid maadluspoisse matile saatma. Isalikke nõuandeid ja sooje julgustussõnu ütles oma kasvandikele ka Aimur Säärits. Kõige nooremate kaalukategoorias 20 kilogrammi võistlejate arvestuses võistles ka Hendrik Haaviste raskejõustikuklubist Ramm. Poiss sai oma elu esimese maadluskogemuse võistlustelt, mis lõppes hõbemedaliga. Pereliikmetest oli kaasa elamas ka vanaema, Jõgeva vallavanem Saima Kalev.

Kehakaalus 27 kg maadles oma spordilembelise pere rõõmuks teise koha välja Simmo Säärits. Kaalus 29 kg tõi raskejõustikuklubile Ramm esikoha Benno Harjo.

Ajalehe Vooremaa auhinnavõistlustel võistlejatest pälvisid esikohad veel :
Noorem vanusegrupp (-9. aastased)
20 kg Markus Käes Kehtna
25 kg Greg-Sander Talpas Tallinn
30 kg Joosep Künnap Lähte
40 kg Erik Ivanov K-Järve
+ 40 kg Lars-Erik Peet Haapsalu

Vanem vanusegrupp (-13. aastased)
27 kg Taniel Piiskoppel Kadrina
29 kg Benno Harjo Jõgeva
32 kg Jaanus Rõõmussaar Vändra
35 kg Risto Teesaar Tallinn
38 kg Sten- Richard Oskar Maardu
42 kg Erik Int Tallinn
47 kg Kaarel Koppel Tallinn
60 kg Paavel Vititin Kehtna
+ 60 kg Mario Kallas Vändra

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus