Kaks intensiivset päeva

Kasepää vallarahva ekskursioon, mille organiseeris Lea Mangulson ,viis seekord Kesk-Eestisse ja Otepää kanti. Käidi Eestimaa keskpunktis Pilistveres ja  vaadati pastor Vello Salumi asutatud mälestusansamblit- kivikangrut stalinismiohvritele.


Juba viis aastat on olnud avatud Paide ordulinnuse vallitorn, millel väga keeruline ja seega huvitav lugu. Taganevad NL väed lasksid selle 1941. aastal õhkugi. Restaureerimist alustati 2009. aastal ja praeguseks on seal põnevalt kujundatud Ajakeskus. See tähendab, et iga korrus viib külastajat eri ajastusse, ka põnevad videoklipid on appi võetud. Giid, noor mees talupoeglikus linases hõlstis, andis selgitusi ja küsis  huvi tekitamiseks kuulajatelt arvamusi, laskis ühel külastajaist  muistse sõdalase võrkturvise selga tõmmata.

Päeva sisse mahtus veel Kirna mõisa külastus, kus sensitiiv Henn Hunt imeasju rääkis. Selles paigal olla tervendav mõju ja tervendajatesse uskujad võivad sealt abi saada. Ilm oli ilus ja muudkui istuti tervendavatel pinkidel. Mõju saab hiljem analüüsida…
Õhtuks jõuti Harmooniku kontserdile Intsikurmus. Saadi osa heal tasemel esinejatest, uhkest ilutuleetendusest kontserdi lõppedes, kaunist Põlvamaa loodusest. Ja jäädi ilma korralikust vihmast, mis samal ajal kodukandis maha sadas. Ööbiti Maie ja Illar Hiire kodus, mis on saanud mitmel aastal Põlvamaa kaunima kodu tiitli. Nii et sealgi oli omajagu imetleda. Otepää ümbrust tutvustas inglise keele õpetaja ja giid Ene Kelder. Ta oskas seda teha väga tasakaalukal ja professionaalsel moel.  

Maanteemuuseumi ekspositsioonist on  suur osa lahtise taeva all. Neile, keda sõidukid huvitavad, jagub seal vaatamist-uurimist  palju.  Varbusel ei puudu muide ka maanteeäärne kõrts koos kõrtsmikuga, kes jagab õlut  kortli või toobiga.

Ekskursioon oli kahtlemata väga sisukas.

EHA NÕMM

blog comments powered by Disqus