Kaks haaravat hokilahingut

Jõgeva jäähokimängijad on viimastel päevadel pidanud kaks rasket kohtumist. Laupäeval alistas maakonna koondis Tallinnas Eestimaa talimängude viimases valikmängus Raplamaa 5:1 ja teisipäeva õhtul mängis SK Pedja Virumaa liigas kodujääl 3:3 viiki Narva Bears’iga.

Tallinnas lunastati pääse Võrru

Märtsi algul Võrus toimuvatele Eestimaa talimängude finaalvõistlustele pääseb mängima neli hokimeeskonda, kes valikmängudes endale selle koha kindlustasid. Nendeks on Tartumaa, Ida-Virumaa, Harjumaa ja Jõgevamaa. Kokku osales turniiril 11 meeskonda.

Jõgeva hokimehed alustasid turniiri 17:1 võiduga Valga üle ja teises valikmängus kohtuti Tallinnas Jeti jäähallis Raplamaaga. Vastane oli komplekteerinud Tallinna liigas mängivatest meestest igati tugeva esinduse, nii et kohtumise esimene pool oli tasavägine ja võrdne.

Esimesed 20 minutit andisid Jõgevale 2:1 (väravad Ain Kastan ja Raul Kivi) võidu, kuid edu oli habras. Võrdsete võimalustega mängus tegi head tööd Jõgeva väravavaht Taavi Viilol.

Alles teisel mänguperioodil vastane murdus, kui kaitsja Tarmo Pütsepp tegi seisuks 3:1. Viimased kaks väravat lisas Jõgeva poolt veel Vjatšeslav Bortnik ja Jõgeva sai teenitud ning vajaliku 5:1 võidu.

Nüüd tuleb valmistuda suureks finaalturniiriks, mis kerge olema ei saa. Neli meeskonda mängivad kolmel päeval omavahelise finaalturniiri ja kõik kohtumised on täispikkusega – 3 x 20 minutit. Nii nagu aastaid tagasi Eesti talimängudel. Millises koosseisus vastased välja tulevad, pole samuti veel selge, kuid hea tahtmise korral võivad tartlased saata väljakule kasvõi Välgu meeskonna ja Ida-Virumaa teha panuse Narva või Kohtla-Järve tippklubidele.

Narvaga lasti võit käest

Teisipäeva hilisõhtul mängis SK Pedja meeskond kodujääl Virumaa liigamängus Narva Bearsiga. Heal jääl ja kodupubliku ees alustas Jõgeva meeskond hästi ja juba teisel minutil juhiti Raul Kivi väravatest 2:0. Esimese värava puhul teenis söödupunkti Jüri Narits.

Siis aga narvalased toibusid ja asusid vastumängule. 10. mänguminutil viskasid nad esimese vastuvärava ja kui mängitud oli 14.20 saabus viik – 2:2.

Teist poolaega alustas Jõgeva aktiivselt uue energiaga ja taas sündis avaminutil värav. Kivi hea sööt ja üks-üks olukorda jäänud Narits viskas kolmanda litri narvalaste väravasse. Jõgeva juhtis taas 3:2.

Kodumeeskonna ülekaal ja aktiivsus oli ilmselge. Väravavõimalusi loodi ridamisi, kuid ikka jäi midagi puudu: kas läks vise napilt mööda või sai tõrjega hakkama hästi mänginud Narva puurivaht. Lisa ei tulnud ja hoopis narvalased jõudsid taas viigiväravani – 3:3.

Jõgevalased üritasid edasi. Kolm minutit enne lõpuvilet eemaldati kaheks minutiks Jõgeva mängija Urmas Rohtmets, kuid õnneks said kohe karistusaja ka narvalased. Minut hiljem eemaldati Raul Kivi mahatõmbamise eest veel üks Narva mängija ja Jõgeval oli korraks kasutada isegi 5 – 3 arvuline ülekaal. Pealeviskeid vastase väravale tehti igale maitsele, rünnati iga nurga alt. Mida aga ei tulnud, see oli värav. Võimalusi loodi, kuid i-le täpi panemisega jäädi hätta.

Ka kaitsesid narvalased oma väravat terve meeskonnaga, mida näiteks Jõgeva puhul ei saanud alati öelda. Litter enam teed väravasse ei leidnudki ja lõpuvile tähistas nauditavas mängus 3:3 viiki. Kahju, sest mäng oli igati võidetav.

Jõgeva mängus torkas silma kolm momenti, millele tasuks enam tähelepanu pöörata, et ei sünniks lihtsaid väravaid. Väravavaht seisab üldjuhul liiga sügaval väravas, mistõttu vastasel on lihtsam litrit temast mööda visata. Jõgevalased võitsid pidevalt vastase tsoonis lahtiviskeid, kuid kaitsjad ei suutnud litrit omaks võtta ja lasid selle kohe tsoonist välja libiseda. Ja kindlasti tuleb ründemängijatel rohkem osaleda kaitsetegevuses oma tsoonis, mitte jätta seda kaitsepaari ja väravavahi eralõbuks.