Kaks elamusterohket päeva maadlusmattidel

Eelmisel aastal möödus veerand sajandit Jõgeva maakonnalehe esimese maadlusturniiri korraldamisest. Kas selline võistlus pole tänaseks end ammendanud?

See on nii suur ja sügav lugu. Nii kaua, kui Eestis on kas või üks maadleja, ei ammendu ajalehe Vooremaa maadlusturniir. Hiljutisel Kristjan Palusalu mälestusvõistlustel, kus ma ka avakõne pidasin, veendusin, et Eesti maadluse halvemad päevad on möödas. Peale on kasvanud uus põlvkond maadluspoisse Hea, et nendel on fanaatikutest treenerid. Kauaaegsed Vooremaa maadlusturniiride korraldajad Izmail Uspenski ja Otu Suits on tänaseks meie hulgast igaveseks lahkunud. Praegu on Jõgevamaa maadluses Aimur Sääritsa aeg. Tore on kogeda, kuidas Aimur Sääritsa treeneritööle on toeks lapsevanem Kalju Andersalu, kelle poeg ka ise maadlust harjutamas käib.

Kõik viimase aja kuulsamad Eesti matimehed alates Küllo Kõivust on võistelnud ka Vooremaa maadlusturniiril.

Mida on uut tänavusel maadlusturniiril?

Võistlused kestavad kaks päeva. Esimesel päeval proovitakse jõudu ja osavust vabamaadluses, teisel klassikalises. Mõlema päeva tulemuste põhjal selguvad võitjad. Turniiri avamisele on oodata kõnelema kahekordset maailmameistrit August Englast. Tahame, et seekordsel turniiril oleksid rohkem tähelepanu keskmes treenerid, keda meeletu vaeva eest täname.

Missugune kummardus tehakse seekordsetel maadlusvõistlustel kahekordsele olümpiavõitjale Kristjan Palusalule?

1981. aastal istutas Kristjan Palusalu Jõgevale Piiri parki tamme. Mõned aastad tagasi avasime samas mälestuskivi. Täna süütame selles paigas küünlad. Tuleval aastal möödub 70 aastat Berliini olümpiamängudest, kus Kristjan Palusalu võitis kaks kulda ja Eestlased kokku seitse medalit. Loodame, et ajalehe Vooremaa maadlusturniir püsib jõulisena ka 2008. aastal, mil tähistatakse Kristjan Palusalu 100. sünniaastapäeva.

Kuidas kommenteeriksite fakti, et täna avatakse spordikeskuses Virtus nii Vooremaa auhinnavõistlused maadluses kui ka võrkpallivõistlus, kus Sylvester kohtub Läti võistkonnaga?

See on lausa imeline. Täna tasub kindlasti Virtusesse erakordseid spordielamusi otsima tulla.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus