Kaitseliitlaste ja tormalaste ühendorkester pidas kümnendat sünnipäeva

Reede õhtul tähistati piduliku kontserdiga  Torma rahvamajas Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühendatud puhkpilliorkestri kümnendat sünnipäeva. Pidulikul sündmusel  jäi kõlama veendumus, et orkester on kogukonnas ja kohaliku kultuurielu elavdamisel tähtsal kohal ning hoiab  puhkpillimuusika järjepidevust Torma vallas.

Orkester alustas sünnipäevakontserti  Harold Benneti marsiga “Military escort”, mis on sellele kollektiivile tuttav juba aastaid. “Kokku esitasime seitse lugu, mis olid valitud põhimõttega, et oleks nii solistidega palu kui ka selliseid, kus sai kogu orkester täies hiilguses kõlada. Kontserdi pealkiri  “Vanad sõbrad” vihjas sellele, et kõik lood on kunagi meie repertuaaris olnud. Vanadeks sõpradeks võib ka nimetada kõiki soliste – Eha Niglast akordionil, Ketlin Kallot, Hanna Grete Allevit, Rene-Hendrik Sirkast ja Ülo Laurendit meie enda orkestrist ning Kaido Järvsood hea abilise ja õpetajana tromboonil,” rääkis dirigent Kristi Talistu.

“Kontserti   kuulasid  Kaitseliidu Tallinna maleva orkestri liikmed ja dirigent Kalev Kütaru. Mul on suur rõõm, et on tekkimas traditsioon, kus malevaorkestrite kontsertidel on näha nii Tallinna, Pärnu, Jõgeva kui ka Läänemaa kolleege. Selline toetus on alati vägagi innustav,” lisas ta.

Tervituskõnedes laususid orkestrile tunnustussõnu  Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev, Torma vallavanem Triin Pärsim, Kaitseliidu Jõgeva maleva pealik major Mati Kuusvere,  Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt, Carl Robert Jakobsoni nimelise Torma Põhikooli direktor Toomas Avasalu ja Torma põllumajandusosaühingu juhataja Ahto Vili. Õnnitlejate hulgas olid ka Torma naistantsurühm ja näitering, Naiskodukaitse Jõgeva ringkond, Kaitseliidu Tallinna maleva orkester, rahvamuusikaansambel Tuustar, Vaiatu külaselts, Torma kapell  ja segakoor Sõbrahing ning Torma kammerkoor.

Uued muusikud teretulnud

“Meie orkestri nimekirjas on  26 liiget, kuid aktiivseid kaasalööjaid  umbes 20. Ootame alati  uusi pillimehi. Kõige suurem puudus on flöödimängijatest, meie Kerlyn on äärmiselt tubli, kuid julgen arvata, et temalegi teeks rõõmu, kui temaga koos mängiks veel paar flötisti. Saksofonide rühm võiks olla veelgi uhkem ja väga ootame tromboone! Mulle dirigendina meeldiks, kui trompetirivi oleks poole pikem, kui see praegu on ehk neli vahvat trompetimängijat ootavad kolleege oma pillirühma,” ütles Kristi Talistu.

“Minu uue hooaja üks eesmärke on pakkuda orkestrile uut repertuaari, mida on lust mängida, aga mis oleks samas ka paras pähkel, et selgeks saada.  Mu ülesanne on hoida mängijate motivatsiooni. Selleks, et orkester kui organ saaks arenda, peab iga liige andma endast parima. Väga oluline on ka see, et hoiaksin oma meeleolu ja energiat üleval, sest orkester peegeldab hästi vastu,” lisas dirigent.

Kaitseliidu Jõgeva maleva ja Torma valla ühendatud puhkpilliorkestri esimesed dirigendid olid selle asutaja Raino Kubjas, kes töötas toona Laiusel kirikuõpetajana ja Jõgeva muusikakoolis õpetajana, ning Veronica Lass.

Musitseeritakse ka naiste tantsupeol 

Orkestri üheks olulisemaks  ülesastumiseks nimetas Kristi Talistu  kindlasti võidupüha paraadi, mis tänavu  toimub Võrus. “Seal oleme rivis koos Tallinna maleva orkestriga. Pärast paraadi oleme kindlasti ka Jõgevamaa Maakaitsepäeval tuld vastu võtmas. Teine suur esinemine on Kaitseliidu aastapäev, mida tähistatakse  novembris. Seal astume üles Kaitseliidu ühendorkestri ridades. Lähenevate sündmuste osas tasub silma peal hoida naiste tantsupeol, kus  mängime nii naiste vastuvõtul maakonna piiril kui ka õhtusel simmanil Laiuse lossivaremetes, ” rääkis Talistu.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus