?Kaitse end ja aita teist? laager Rannal

Ürituse ideeks on anda lastele teadmisi, kuidas erinevates olukordades hästi hakkama saada ning õigeid otsuseid langetada. Korraldusgrupi ühe liikme Mare Vaasi sõnul võivad laagris omandatud oskused kriitilises olukorras päästa inimese elu.

?Laste soov tegutseda tuleb suunata õigetesse tegudesse ning Kaitse end ja aita teist laager seda ka kindlasti teeb?, sõnas Vaas.

Tänavu on registreerunud osavõtuks 18 võistkonda 3 maakonnast, kokku üle 150 lapse. Osavõtjateks on 6.-8. klassi õpilased, kes võistlevad esmaabi andmises, liikluses, vetelpäästes, orienteerumises ning lahendavad eriolukordi. Uudse alana on kavas tuletõrje olümpia.

Igal aastal on lastele tehtud demonstratsioonesinemisi ? sedakorda tutvustavad kaitsejõud lastele kopterit Robinson ja selle pardal paiknevat inimese otsimise tehnikat.

Üritusel osalevad nii Jõgevamaa Päästeteenistus, Punase Risti Jõgevamaa osakond, Tartu Teedevalitsuse Jõgeva osakond kui ka Lõuna Politseiprefektuuri Jõgeva politseijaoskond. Külalistena on laagris Päästeamet, Eesti Haigekassa ja üleriigilise programmi ?Turvaline kodukant? esindajad.

Võistlusmängu korraldatakse terviseedendusprojekti “Kaitse end ja aita teist” raames. Projekti eesmärgiks on vähendada koolilaste vigastustest tekkinud haigestumust järgmise aasta lõpuks 2000.aastaga võrreldes 5 protsenti.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus