Kainena rooli

Millest on aru saada, et jaaniõhtu hakkab lähenema? Muru niidetakse kolm korda suurema hoolega ja üle Eesti pannakse kirja selgeid grupijuhte. Huvilisi oli telgi juures peaaegu kogu aeg.


Ometi on jaaniaegne statistika täiesti uskumatu. Kui järele mõelda, on seda ka nii-öelda igapäevane hulk alkoholi tarvitanud juhte, kes kinni peetakse. Selge see, et igaüht, kes alkoholi tarvitanult rooli istub, ei võeta vahele. See tähendab, et neid on veel rohkem.

Olid ajad, kui pärast õhtust pidu koju sõitmiseks veidi alkoholi tarvitanult rooli istumine oli kui mitte lausa tavaline, siis vähemalt polnud see kuigi ebaharilik. Ja mõni jõudis õnnelikult kohalegi.

Aga sel ajal oli ka liiklus hoopis hõredam ja kiirused väiksemad. Täpset ja kärmet reaktsiooni on nüüd hoopis enam vaja. Ei ole enam need ajad.

Õnneks hakkavad läbi saama needki ajad, kui joobes roolist tabatud avalikul elu tegelane sai end õigustada lausejupiga, et need olid vaid jääknähud. Tsiteerides tuntud raadiohäält: „Ärge tehke mind järgi! See on väga inetu.“

Andra Kirna

blog comments powered by Disqus