Kaheteistkümnes start suvepidudele

Järgmisel reedel antakse taas stardipauk Palamuse Suvepidudele, sedakorda juba XII. Tänavune hooaeg saab olema nimekam ja suurejoonelisem kui varasemad – esinejaid tuleb nii kodu- kui ka välismaalt.

Üldkorralduses pole Palamuse suvepidudel muutusi — endiselt peetakse maha viis pidu, neist kaks suunitlusega noortele: suve alguse pidu “Summer Start“ ning diskorite suvepäevad. Kogu perele on mõeldud üritused “Oi aegu ammuseid”, “Hüvasti, suvi” ja “Elmari suvepidu”.

Esimest korda saavad tänavu oma sõna esinejate osas sekka öelda ka ürituste iga-aastased nautijad. Arvamusi ja ettepanekuid oli võimalik edastada populaarsetes internetikeskkondades orkut.com ja rate.ee.

“Paraku on asi nii, et ise võib ju kõiksugu asju välja mõelda aga nagu üks tark mees on öelnud: “Rahva hääl on jumala hääl”. Tõik on seegi, et praeguste korraldajate ja üritusi külastavate noorte vanusevahe on niivõrd suur, et korraldajad ei pruugi alati publiku maitset tajuda,” rääkis peakorraldaja Imre Tõekalju. “Kolmas põhjus on üsna proosaline – soovisime külastajatele lihtsalt pakkuda võimalust artistide valikul oma sõna sekka öelda.”

Pakkumiste seast käisid läbi nimed Smilers, Black Velvet, Terminaator, Anmatino, Rolf Junior, mullune Euroopa Hääl Bedwetters, Vanilla Ninja, comeback’i tegev Meie Mees ning tunamullu Palamusel käinud Kuldne Trio. DJ-dest soovis rahvas näha Kolzarit ning Kristjan Hirmot.

“Enamik inimesi juba ilmselt teab, et esimesele üritusele tuleb plaate mängima juba viimased paar-kolm aastat Eesti parimaks DJ-ks peetav Kolzar. Teda võib liialdamata pidada Eesti klubikultuuri isaks,” tutvustas diskorit Imre Tõekalju. Artistide osas jääb Imre hetkel kidakeelseks. Ülaltoodud loetelust jõuab tänavu Palamusele kindlasti kaks artisti, pole välistatud, et kolm.

“Eelmisel suvel koostöös raadioga Elmar  korraldatud üritus näitas, et Palamuse Suvepeod on jõudnud tasemele, mis võimaldab kutsuda esinema ükskõik millise Eesti artisti,” järeldas Imre.

Tänavu saab viieaastaseks 11. juulil toimuv retropidu “Oi aegu ammuseid“. Selle puhul esineb ansambel Karavan.

“Tegu on Karavani ametliku juubelikontserdiga – 20 aastat laval. Peol on võimalikud ka üllatuskülalised,” rääkis korraldaja.

 Eelmisel aastal hullutas oma muusikavalikuga noori Lätist pärit diskor DJ Vandal. Pole teada, kas ta vallutas noored hea muusikavalikuga või pani mõnel neiul südame tuksuma, igatahes teda sooviti Palamusel näha tänavugi.

“Kui kõik plaanipäraselt läheb, siis särab 99-protsendilise tõenäosusega Diskorite Suvepäevadel Euroopa viimaste aastate üks edukamaid tantsumuusikaprojekte Benassi Bros feat Dhany,” avalikustas Imre Tõekalju. 

Võimsam valgus- ja helitehnika

Pidudesarja populaarsuse kasvades on arendatud nii heli- kui valgustehnikat Ka tänavu on oodata tantsupõrandale sama head ning korralikku meeleolu lisavat valgust.

Helitehnika on läbinud sajaprotsendilise uuenduskuuri ning on poole võimsam kui mullu. Uuendamise eesmärk ei ole aga mitte mängida muusikat valjemini kui eelmisel suvel.

“Vana helitehnika töötas oma võimete piiril, seepärast polnud heli kvaliteet iga kord see, mida sooviksime külastajatele pakkuda,” rääkis Imre. “Palamuse elanikele võin rahustuseks öelda, et muusika ei valjene, aga kindlasti paraneb heli kvaliteet.” 

Politseireidid põhjalikumaks

Probleemne on alkoholi tarbimine noortepidudel. Pidevalt jääb hulgaliselt joobes alaealisi noori politseile vahele.

“Nii mõnigi hea ja suur üritus on lõppenud noorte alkoholitarvitamise tõttu, näiteks Pühajärve Beach Party. Ma ei tahaks, et Palamuse Suvepidudega nii läheks,” nentis Imre Tõekalju.

Selle vältimiseks peab jookide müüja kontrollima ostjate dokumente. Ka on kavas politsei kontrollreidid. Pidulistel peaks kindlasti kaasas olema isikut tõendav dokument.

BIRGIT KASTEPÕLD

blog comments powered by Disqus