Kahel korral Sakule kaotanud Tähe taas raskes seisus

Eesti saalihoki meistriliiga turniiril tehti nädalavahetusel algust kohamängudega. Viimasena poolfinaali pääsenud Jõgeva SK Tähe/Olivia kaotas põhiturniiri võitnud SK GAP/Saku meeskonnale reedel Kiilis 2:8 (2:4, 0:1, 0:3) ning pühapäeval Jõgeval 3:4 (0:0, 2:3, 1:1). Kolme võiduni peetava poolfinaalseeria kolmas mäng peetakse homme õhtul Saku meeskonna koduväljakul.

Põhiturniiri kaks viimast mängu võitnud ning praktiliselt lootusetust seisust välja tulnud Tähe esindusmeeskond alustas ka esimest poolfinaalmängu suurepäraselt: kümnendal minutil viskasid Siim Hõim ja Mathias Einamann mõnekümnesekundilise vahega kaks väravat ning viisid Tähe 2:0 juhtima. Kahjuks jäidki need reedel külalismeeskonna ainsateks rõõmuhetkedeks. Avaperioodi teisest poolest alates tegutsesid juba edukamalt Saku mängijad, kes viskasid 48 minuti jooksul kaheksa vastuseta jäänud väravat. Kolme tabamusega oli kodumeeskonna resultatiivseim nende mängiv treener Andro Sõber, kaks väravat läks Mats Tamme ja Sander Stokkeby arvele ning korra suutis Tähe väravavahi Kevin Tamme üle mängida Ats Tamme.

“Avakolmandiku teisel poolel tegime palju lihtsaid vigu,” ütles Tähe treener Marko Saksing. “Teisel perioodil surusime väga hästi ja värava löömise võimalusi oli palju, kuid kahjuks ei suudetud neid realiseerida. Vastaste väravas hiilgas tõrjetega Siim Stokkeby. Viimasel kolmandikul otsustasime riskida, aga vastased said vasturünnakutest mitu lihtsat väravat.”

Hõim peab kohtumise vahele jätma

Kui kogu avakohtumise jooksul nägid kohtunikud Raido Noobel ja Teet Kivisilla vaid ühte mängija eemaldamist nõudnud rikkumist, siis pühapäeva õhtul Virtuse spordihoones õigust mõistnud Andres Aosaar ja Mati Tali tegutsesid mõnevõrra karmimalt. Neljast nende poolt määratud kaheminutilisest karistusest kolm mõjutasid ka mängu käiku, sest arvulises ülekaalus olnud meeskond suutis just sel ajal värava visata. Viies, juba pärast kohtumise lõppu Siim Hõimule kohtunike solvamise eest määratud karistus mõjutab aga kogu poolfinaalseeria edasist kulgu, sest esimeses poolfinaalmängus Tähe parimaks tunnistatud Hõim peab kolmanda kohtumise vahele jätma.

Pühapäevase kohtumise avakolmandik lõppes väravateta viigiga ning esimese tabamuseni jõudsid meeskonnad alles ligi pooletunnise tasavägise ja mõlemapoolsete võimalustega mängu järel. 28. minutil eemaldati Siim Hõim lükkamise eest kaheks minutiks, Saku surve kandis vilja vaid 11 sekundit enne karistusaja lõppu, kui Andro Sõbra söödust tulnud palli viskas Tähe väravasse Kristo Lehiste. Vaid minut hiljem jäi aga Saku ise arvulisse vähemusse, kui Marten Liiva saadeti kaheks minutiks karistuspingile vastasmängija takistamise eest. Pingil sai Liiva olla aga natuke rohkem kui minuti, sest Joni Koppo viigistas Pavel Semjonovi söödust 32. minutil seisu. 35. minutil oli taas Saku kord arvulist ülekaalu lahendada. Lükkamise eest saadeti pingile Hannes Pagi, mängu teadustaja ei jõudnud karistust aga väljagi kuulutada, sest vaid neli sekundit pärast lahtilööki oli pall taas Tähe väravas. Saku teise värava autoriks märgiti Sander Stokkeby. 38. minutil viigistas mängu parimaks nimetatud Pavel Semjonov taas seisu, minut hiljem määrati aga pealeviske takistamise eest Saku meeskonna kasuks karistusvise, mille realiseeris Mats Tamme.

Kolmas mäng peetakse Kiilis

Saku 3:2 eduseisus alanud otsustaval kolmandikul visati veel kaks väravat. 47. minutil suurendas Kristo Lehiste külaliste eduseisu kaheväravaliseks, järgnenud Tähe marulised rünnakud kandsid vilja alles 38 sekundit enne kohtumise lõppu, kui Siim Stokkeby selja taha lendas Mathias Einamanni kaugviskest tulnud pall.

Poolfinaalseeria kolmas mäng peetakse homme õhtul kell 19.30 Kiili spordihoones. Kui Tähe selle kohtumise võidab, siis meeskondadele väga pikka puhkust ei anta – neljas mäng toimub sel juhul juba laupäeval kell 18 Virtuse spordihoones.

Esimese poolfinaalmängu pidasid ka teises paaris vastamisi olevad TTÜ SK ja Sparta Team Automaailm. Pühapäeval TTÜ spordihoones toimunud mängu võitis kodumeeskond 11:7. Võitjatest oli nelja väravaga edukaim Oskar Salm, kolm väravat läks Kristjan Puu arvele, spartlastest viskas Jaanus Kase kaks väravat.