Kahe maakonna teatritegijad kohtuvad Puhjas

Tartumaal Puhja seltsimajas peetakse täna ja homme Tartu- ja Jõgevamaa ühist harrastusteatrite festivali “Pygen 2016”. Kahe päeva jooksul tuuakse publiku ette kuusteist lavastust, neist kümme Jõgevamaa truppidelt.

“Kümme lavastust on meie väikese maakonna kohta päris soliidne arv,” tõdes Jõgeva maavalitsuse haridus- ja kultuuriosakonna peaspetsialist Tiina Tegelmann.

Ühe lavastusega astuvad meilt üles Assikvere külateater (lavastus “Sõber mereröövel”, lavastaja Ülle Meos), Jõgevamaa gümnaasiumi õpetajate trupp Tasa&Kaal (“Püha Graal”; lavastaja Maris Paas), Kasepää teatritrupp (“Tuleb tuttav ette”; lavastaja Erlend Kollom) ja Wiera teater (“Kahe sajandi kirjad”; lavastaja Ene Luik-Mudist). Pajusi teater, Palamuse amatöörteater ja Tabivere harrastusteater näitavad aga festivalil suisa kaht lavastust. Pajusilaste tükid kannavad pealkirja “Operatsioon Linnapea” (lavastaja Tarmo Kruus) ja “Palju õnne argipäevaks” (lavastaja Anni Õnneleid; lavastus on valminud koostöös teatriga Nora), Palamuse rahvas läheb välja “Meie küla plikade” (lavastaja Raivo Adlas) ja “Peaprooviga” (lavastaja Karmo Toome) ning Tabivere trupp mängib “Kolmandat silma” ja “Belvederet” (mõlema lavastaja on Esta Sokk).

Tartu ja Tartumaa harrastusteatritest tulevad festivalile huumoriklubi Kihva, Elva Lendteater, Nõo näitetrupp, Vilde teater, Tartu spontaansusteater ja juba mainitud teater Nora.

Kahe maakonna ühist teatrifestivali peetakse juba neljandat korda. Kolm esimest teatrikohtumist leidsid aset Põltsamaal, Rannus ja Mustvees. Festivalil selgitatakse välja kummagi maakonna paremad lavastusest ja näitlejad. Jõgevamaa parima lavastuse esitajat autasustatakse traditsiooniliselt kunstipärase tooliga.

Festivali “Pygen 2016” toetavad Eesti Harrastusteatrite Liit, Eesti Kultuurkapital, Rahvakultuuri Keskus ning Puhja vallavalitsus, gümnaasium ja seltsimaja.

RIINA MÄGI

blog comments powered by Disqus