Olles esimest koosseisu Jõgeva linnavolikogu liige ning õppides tundma poliitilisi mänge olen aru saanud, et vastutajad on tegelikult olemas. Jõgeva linna staadioni
ehituse ümber käiva tantsu näitel saabki lugejale selgitada, mis võib maksma minna üks volikogus tehtud käetõstmine.
Staadioni ehitus pidi algama 13. juunil ja riik oli lubanud seda toetada 10 miljoni krooniga. Endisele linnapeale 20. mail algatatud umbusalduse ning ministeeriumile ja ehitajale saadetud puuduliku informatsiooni tõttu hakkas ehituse algus venima. Tegelikud tööd said alata tähtajast kuu aega hiljem.
Käes ongi olukord, kus riik võttis linnalt tagasi pool miljonit krooni. 14. juulil ilmunud Vooremaas juba selgitasin, et umbusalduse aluseks olnud seaduserikkumisi ei toimunud, kuid aeg oli läinud. Nüüd küsingi, kes siis selle poole miljoni eest vastutab? Kas jälle mitte keegi või siiski need 12 volikogu liiget, kes ei vaevunud endale asja selgeks tegema ja maavanema poolt väidetavale seaduserikkumisele vastust ära ootama ning tõstsid käe umbusalduse poolt.
Kohe kerkivad üles küsimused, kuidas puudu tulev raha tagasi saada ja kes puudujäägi tõttu peavad kannatama. Loogiline oleks, et raha muretsevad tagasi 12 umbusaldajat (Vooremaa 04.06). See teeks igalt ühelt neist 41 667 krooni. Kui vastavat rahasummat linnakassasse ei laeku, siis tuleb puuduv raha ära võtta teistest valdkondadest.
Kannatajateks ongi meie linna lapsed, vanurid ja kokkuvõttes kõik maksumaksjad.
Siit analoog suhkrutrahviga ? mingi kindel seltskond tegi vea, kuid maksame me kõik.
Praegusel koalitsioonil tulekski nüüd valimisteni jäänud aja jooksul mõelda sellele, kuidas kokkukeedetud supp ära süüa. Arvatavasti jäetakse see aga järgmisele koosseisule, mis oleks juba väga kurjasti.
ANTS PRII,
Jõgeva linnavolikogu liige