Kabetajatele üheksa medalit

Tänavu on Eesti täiskasvanute ja noorte meistrivõistlustel välja jagatud seitse medalikomplekti ning Jõgeva Kabeklubi tulemused on olnud loodetust paremad – kokku on võidetud üheksa medalit.


Medaliarve avas lootuste (kuni kümneaastaste) 100-ruuduse kabe meistrivõistlustel Triinu Jalg, kes alistas kõik üheksa vastast. Sel hetkel oli see Triinule kolmas Eesti noorte meistritiitel, lisaks ka üks pronksmedal vanemast vanuseklassist. 

Meeste võistlus eriti pingeline

Järgmisena lõppesid Narvas Eesti naiste 59. meistrivõistlused 64-ruuduses kabes.

Järjekordselt tuli Eesti meistriks suurmeister Kaari Vainonen (Lasnamäe Male-kabeklubi), kes alistas kõik vastased. Marika Azojan kaotas Vainonenile ühe mikromatši partii, sai aga ülejäänutega samuti hakkama ning pälvis hõbemedali. Merilii Jala debüüt täiskasvanute tippkonkurentsis jättis ta esimesena medalist ilma. Nii sindilanna Janet Tamm kui tema kogusid võrdselt punkte, kuid mikromatši punkte oli Meriliil ühe võrra vähem.

Meeste 67. meistrivõistlustel oli 16 osaleja hulgas ka ainus Narva kabetaja. Koosseis oli aga selle sajandi tugevaim: kümne tugevama mängija keskmine reiting oli 2465 (meistri arvestuslik reiting on 2450), tiitlite järgi osales kaks suurmeistrit ja seitse meistrit. Tippude osavõttu mõjutas kindlasti ka Ülemaailmse Kabeföderatsiooni tabeli kasutamine. See tähendas, et mängu ei alustatud mitte tavapärasest algseisust, vaid algseis või avakäigud iga partii tarbeks loositi. Võistlus oli äärmiselt pingeline, keegi ei jäänud kaotuseta ja kõik said tunda ka võidurõõmu. Favoriit suurmeister Arno Uutma kaotas viiendas voorus Urmas Väärtnõule, kellele seepeale enam punktilisa ei tulnudki. Enne viimast vooru juhtis taas Uutma koos 100-ruuduse kabe suurmeistri Urmo Ilvesega, kel oli see avastart 64-ruuduse kabe meistrivõistlustel üldse.

Viimases voorus viigistas Uutma paidelase Andrus Tulliga, külalismängijana kaasa teinud Andrey Napreenkov aga istutas Ilvese turniiritabelisse esimese nulli. See tähendas Arno Uutmale, kes sai kirja 10 punkti 14st, selles mänguliigis 18. Eesti meistri tiitlit.

Triinu Jalg tõi neljanda meistritiitli

Tulemuse teeb unikaalseks seegi, et Uutma on osalenud meistrivõistlustel 36 järjestikusel aastal. Tulemuste tagasihoidlikumasse ossa jääb kaheksa hõbemedalit ja kümme medalita jäämist. Järgmised viis kabetajat kogusid üheksa punkti ja Solkoffi koefitsient reastas nad järjekorras 2.Urmo Ilves (Järvamaa Kabeklubi), 3. Uno Plakk,  4. Andrey Napreenkov (Sankt-Peterburg), 5. Argo Unnuk ja 6. Andrus Tull (mõlemad Järvamaa Kabeklubist).

Minikadettide (kuni 13aastaste) 100-ruuduse kabe meistrivõistlustel tegid loodetult ilma lootuste vanuseklassi paremad. Triinu Jalal ei olnud ka siin neljanda Eesti noorte meistritiitli saavutamisega probleeme. Kuus võitu ja viik Kaire Sepaga andis 13 punktiga 14-st kindla turniirivõidu. Järgnesid kümne punktiga Karmen Kuusik (Nõmme Kabeklubi) ja Kaire Sepp (Lasnamäe Male-Kabeklubi).

Jõgeval peetud Eesti naiste ja meeste 100-ruuduse kabe meistrivõistlusi on meie ajalehes juba kajastatud, Jõgeva Kabeklubi kabetajatest tuli Marika Azojan hõbe- ja Arno Uutma pronksmedalile. 

Kadettide (kuni 16-aastaste) 100-ruuduse kabe meistrivõistlustel tegi oma avaesituse selles vanuseklassis Merilii Jalg ja seda loodetud eduga. Viis võitu kahe viigi juures andsid 12 punktiga 14st Meriliile kolmanda Eesti noorte meistritiitli. Hõbemedal läks 10 punktiga Maria Jõesoole (Nõmme Kabeklubi) ja pronks väga head mängu näidanud Triinu Jalale – tema turniiritabelisse jäi kolm võitu, kolm viiki ja kaotus õele. Viimases voorus sai Triinu väga pika ja pingelise mängu järel jagu oma põhikonkurendist Rebecca Riisnast, see võit tõstiski ta medalikohale.

Sel nädalal peetaval juunioride 100-ruuduse kabe finaalturniiril osaleb kaheksa tugevama neiu konkurentsis ka Merilii Jalg.

JÕGEVA KABEKLUBI

blog comments powered by Disqus