Kabemeistreid selgitatakse Jõgeval

Neljapäeval kell 11.30 avatakse spordihoones Virtus Eesti meistrivõistlused 64-ruudulises kabes. Meeste jõuproov kannab järjekorranumbrit 62 (alustati 1949. aastal) ning naiste meistritiitel mängitakse välja 64. korda (alustati 1957. aastal.).

Mängulaudade taha on oodata 12 nais- ja 30 meeskabetajat. Osavõtjate hulgas on tiitlikaitsjad rahvusvaheline suurmeister Arno Uutma (spordiklubi Remii) ja Jõgeva Kabeklubi värve esindav Marika Azojan. Mullu selgusid mõlemad meistritiitlid järelmatšides, neis kaotajaiks jäänud Kaari Vainonen (Lasnamäe Kabeklubi) ja Andrus Tull (Järvamaa Kabeklubi) on favoriidiseisuses ka tänavu. Meestest on osavõtjate hulgas mitmekordsed vabariigi meistrid Arvo ja Raivo Rist (Hiiumaa Kabeklubi) ja jõgevalane Uno Plakk ning korra selle tiitli omandanud Orme Kaul (Rakvere). Turniiril mängib kaasa kümmekond Jõgeva kabetajat.

Mängitakse šveitsi süsteemis — naised seitse, mehed kaheksa vooru. Voorude algused on neljapäeval kell 12 ja 16.30, reedel ja laupäeval kell 10 ja 15 ning pühapäeval kell 9 ja 14. Võistluste peakohtunik on siinkirjutaja ja kohtunik Eesti nimekaim malekohtunik Lembit Vahesaar, kes viimastel aastatel on asunud kabetajate teenistusse.

Meestele toimuvad vabariigi meistrivõistlused Jõgeval neljandat korda (varem 1973., 1975. ja 1991. aastal) ja naistele teist korda (esimest korda 1973. aastal); 1975.aastal mängiti Põltsamaal. 1991. aastal tuli meistriks samuti Arno Uutma, tõsi küll, siis veel mitte suurmeistrina.

Meistrivõistlused peetakse spordihoone aeroobikasaalis, neid on võimalik jälgida ka pealtvaatajail.

ÜLAR POOM, Jõgeva Kabeklubi juhatuse esimees

blog comments powered by Disqus