Kaasavale eelarvele laekus rohkelt ettepanekuid

Põltsamaa vallas oli inimestel võimalus teha ettepanekuid valla kaasavasse eelarvesse, mille mahuks 20 000 eurot. Tänaseks on hindamiskomisjon ettepanekud välja valinud ning neist suur enamik suunatakse rahvahääletusele.


Hindamiskomisjoni liige Põltsamaa vallavalitsuse turundusspetsialist Raivo Suni lausus, et kokku laekus kaasavasse eelarvesse 19 ettepanekut, millest rahvahääletusele pannakse 17. Kaks ettepanekut ei vastanud komisjoni liikmete hinnangul nõuetele.

Ettepanekuid hinnati lähtuvalt sellest, kas need on vastavuses kaasava eelarve põhimõtetega, kas need teenivad Põltsamaal avalikkuse huve ning kas need on kaasava eelarve piirmäära ulatuses teostatavad.

Komisjoni liikmed leidsid, et kõik rahvahääletusele suunatud ettepanekud aitavad põltsamaalaste elu huvitavamaks ja paremaks muuta. Ettepanekud on rahvahääletusel 15.–28. aprillini.

Iga inimene saab hääletada kuni kolme ettepaneku poolt. Hääletada saab kas infosüsteemis Volis identifitseerides ennast ID-kaardi või mobiili ID-ga. Hääle saab anda ka Põltsamaa vallavalitsuse kantseleis nii Lossi tänava kui ka Viljandi maantee vallavalitsuse hoones, samuti Puurmani teenuskeskuses ja Põltsamaa raamatukogus isikut tõendava dokumendi alusel.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus