Kaareperes korraldatakse seltside päev

Järgmise esmaspäeva, 11. märtsi õhtul saab Kaarepere rahvamajas teoks järjekordne Palamuse vallas tegutsevate seltside päev. Kaarepere rahvamaja juhataja Helgi Kaevali sõnul on sellised kokkusaamised toimunud juba kümmekonnal aastal. Seltside kogunemise traditsioon sai alguse sellest, et sooviti teada saada, kui palju Palamuse vallas üldse ühinguid ja seltse tegutseb. Kümne aasta eest polnud mittetulundusühingute kohta kuigi palju informatsiooni ja kõik tegutsesid rohkem omaette.

Tavaliselt koguneb kokkusaamisele veidi üle kümne Palamuse valla mittetulundusühingu esindaja ja on saanud kombeks, et sellel ettevõtmisel osaleb ka üks külaline väljastpoolt Palamuse valda. Tänavu on selleks Vaimastvere külaselts Jõgeva vallast. Helgi Kaevali sõnul tutvustab iga osaleja oma tegevust ja koos lahutatakse ka meelt.

Kaarepere rahvamaja juhataja kinnitas, et selliseid töiseid kohtumisi on mõistlik korraldada just tööpäeval, sest nädalavahetustel on inimesed tavaliselt muude tegevustega hõivatud. Kaarepere külaseltsi liikmed on mõelnud sellelegi, et selle üritusega võiks hakata Palamuse vallas n-ö külakorda käima. Samas Helgi Kaeval kahtleb, kas teised valla mittetulundusühingud seda enda korraldada võtta tahavadki. Pealegi aitab seltside päev Kaarepere rahvamaja teistelegi tutvustada.

i

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus