Kaareperelased tähistasid külapäeva

Kahepäevane üritustesari algas laupäeval sportlike mängudega, millest küla lapsed ja ka täiskasvanud aktiivselt osa võtsid. Jõudu sai katsuda nii nooleviskes, õhupüssist laskmises, kuulitõukes ning paljus muus. Kaheksa-aastase Karli arvates on külapäev tore, sest saab palju sporti teha. Eelmisel aastal viskas Karl noolt ja lasi püssist. Seekord aga kavatses lisaks jalgpallis tugev väravavaht olla.

Teine pidupäev algas eakate vastuvõtuga rahvamajas. Sõna võttis vallavanem Urmas Astel, kes jutustas vallas toimuvatest töödest ja tegemistest. Laulu ja tantsuga sisustasid aega ansambel ?Maimu? ja tantsurühm ?Luukar?. Keskpäeval läks lasteaia esisel platsil lahti laat.

Heino Koosa laulu saatel said laadalised maitsta laadasuppi ja ?õlut. Samal ajal sai Kassinurme naisseltsi liikmete Ülle ja Terje käe all tegelda klaasvitraa?iga ning pärlitest meisterdamisega. Terje sõnul pärlimeisterdajaid eriti palju ei olnud, sest tegevus nõudis tublisti aega. Kes pärliliblika valmis said, lubasid kindlasti talvel ka rahvamajja pärliringi tulla.

Hiljem algas kauaoodatud naisekandmisevõistlus. Võistlustulle asusid kolm paari, kellel tuli üles näidata suurt kiirust ja läbida ka veetakistus. Nagu mullugi, tulid ka tänavu võitjaiks Annika ja Rene. Annika sõnul ei nõudnud võistluse võitmine mingit pingutust, sest tal on lihtsalt nii kiire mees.

Pärast naisekandmist algas kalapüügivõistlus lastele – võitis see, kes veega täidetud suurest vannist kõige rohkem kalu kätte sai. Laste jaoks oli see jõukatsumine kauaoodatud, sest siis ei keelanud ükski vanem riietega vees lobistada. Õhtul oli kõigil pidulistel võimalik ?jalga keerutada? rahvamajas toimunud diskol.

Kodu-uurija Helma Kaevali sõnul on Kaareperes kodukandi päevi tähistatud juba alates 1988. aastast. Algselt hõlmasid need pidustused kogu ümbruskonda, kuid nüüd on taandunud vaid Kaarepere külla. Kaarepere ja Aruküla mainiti esimest korda aastal 1582.

KRISTIINA KOKK

blog comments powered by Disqus