Kaarepere-Õuna teelõik sai valmis

?Teelõik sai valmis tähtaegselt ja eelarveliste vahenditega,? võttis Tartu Teedevalitsuse keskuse juhataja Kuno Männik saavutatu kokku.

?Remonditud teelõigule on juurde ehitatud jalakäijate- ja jalgrattateed, valgustus, bussiootekohad,? rääkis Männik. Teelõigule paigaldati mitmed liikluskorraldusvahendid nagu valgust peegeldavad postid, markeering teedel, “kassisilmad”, metallist põrkepiirded teeservadel. “Kõik on tehtud selle nimel, et liiklemine ohutumaks muuta,? lisas Männik.

Eelmise aasta sügisel alustatud projekti maksumuseks oli ligi 57,4 miljonit krooni. Töid rahastas 75 protsendi ulatuses Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond, ülejäänu tuli Eesti riigilt.

Tee ehitas AS Talter. ?Tublid mehed, tegid head tööd,? kiitis Männik teemeistreid.

Jalakäijate- ja jalgrattateed

?Tänu koostööle omavalitsustega ja Euroopa Liidu toetustele valmis ka 5,4 kilomeetrit jalakäijate- ja jalgrattateed,? rääkis Männik. Praeguse seisuga on Jõgeva linnas 1,4 km, Jõgeva vallas 3,4 km ja Palamuse vallas 0,6 km jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud teid.

Nende lisateede alla jääva maa väljaostmine valmistas ehitajatele suurt peavalu. ?Läbirääkimisi tuli pidada enam kui 100 kinnistuomanikuga,? nentis Männik. ?Kokkulepet ei suudetud saavutada ainult kahe maaomanikuga. Seda on näha ka rattatee kujust mõnel lõigul,? tunnistas Männik.

Järgmine lõik Raja-Kääpa

Meie maakonnas on jalakäijatele ja jalgratturitele mõeldud teid mujalgi: Jõgeva alevikus, Tormas, Laiusel, Siimustis.

Järgmise aasta sügisest ootab Jõgevamaal remonti 16,6 km pikkune teelõik Rajalt Kääpa ristmikuni. Lähitulevikus hakatakse projekteerima ümbersõitu Raja külas, selleks ehitatakse uus 4,5 km pikkune tee.

TIINA JURJEVA

blog comments powered by Disqus