Kaarepere kodukandipäeval paigaldatakse mälestustahvel kunagisele koolimajale

Laupäeval Kaareperes peetaval kodukandipäeval tähistatakse ka kunagise Kaarepere kooli 120. aastapäeva. Teisipäeva õhtupoolikuks oli sündmusele registreerunud üle seitsmekümne vilistlase.


Kaarepere külaseltsi eestvedaja Helgi Kaevali sõnul avatakse praegu pansionaadina kasutataval koolimajal mälestustahvel, millele kirjutatud kooli tegutsemisaastad 1897-2008. “Tahvel paigaldatakse täpselt sinna, kus varem asus koolimaja silt. Tseremoonia läbiviijaks on kauaaegne koolidirektor Laine Pärn ja teised omaaegsed õpetajad.”

120 aastat tagasi ehitati Kaareperre maakivist koolihoone, kool sai nimeks Kaarepere ministeeriumikool. 1918-1944 tegutses õppeasutus kuueklassilise algkoolina, 1944-1950 mittetäieliku keskkoolina, 1950-1961 seitsmeklassilise koolina, 1961-1988 kaheksaklassilise koolina, 1988-1991 üheksaklassilise koolina ja 1991-2008 põhikoolina.

Üks vilistlasi, kiitusega lõpetanud, graafiline disainer Monika Vilu koostas Kaarepere kooli aastapäevaks faktiderohke ja mitmete ajaloohõnguliste fotodega infovoldiku.

“Mulle on meelde jäänud Kaarepere kooli õpetajad. Näiteks matemaatikaõpetaja Vaike Tasuja oskas hästi õpetada ka inimeseks olemist. Mu kunstihuvi sai paljuski alguse põhjusel, et mu ema Laine Pärn õpetas ka kunstiõpetust. Tore oli koos koolikaaslastega kujundada ja meisterdada dekoratsioone nääripidudeks, mis meie koolis väga populaarsed olid,” meenutas ta.

Kaarepere kooli kiitusega lõpetanute hulgas on avalikkusele tuntumad sotsiaalteadlane ja poliitik, mitmekordne Tartu abilinnapea, Jüri Kõre ja psühholoog, rahvusvahelise analüütilise psühholoogia assotsiatsiooni tunnustatud jungiaanlik analüütik, Heidi Reiljan.

“Kodukandipäeval saab külastada ka EAÕK Kaarepere kirikut. Erudeeritud kaareperelast, Georg Allikut, on oodata ekskursioonijuhiks. Kell viis õhtul avatakse Kaarepere rahvamaja ees (vihma korral sees) käsitöötoad. Laine Pärn õpetab viltimist, Helve Toom voltimist. Kontserdiga esineb Maarja-Magdaleena meesansambel. Paari tunni vältel töötab Kaareperes fotograaf.

Kooli vilistlastele mõeldud pidulikku õhtut ei tule kahjuks muusikaliselt sisustama varem välja kuulutatud artistid Karl Madis ja Margus Martma. “Tantsuks mängib aga ansambel Hero Viljandist,” rääkis Helgi Kaeval.

Kaeval on Kaareperes kodukandipäevi korraldanud 2005. aastast, tänavu tähistatakse seda esimest korda koos kooli aastapäevaga.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus